CNI de GO Categorii de Varsta etapa 1 din 2023

Campionatul National Individual pe Categorii de Varsta

Actualizare  FRGO  in 5 februarie 2023,  Sursa

Rezultate: CNI de GO pe Categorii de Varsta etapa 1 din 2023, KGS

Felicitari campionilor de la prima etapa a CNICV!

Experienta din acest weekend a fost un castig in sine pentru toti participantii. Cu fiecare meci jucat, cu fiecare victorie sau infrangere, deveniti mai buni si mai puternici.
Va asteptam cu drag la urmatoarele trei etape pentru a acumula puncte si a va califica in marea Finala!

Multumim tuturor pentru participare si ne vedem la urmatoarea partida de Go!

Campionatul National Individual pe Categorii de Varsta rezultate 1 - KGS, 2023

Preluare  FRGO  in 1 februarie 2023,  Sursa  + email

Anunt: CNI de GO pe Categorii de Varsta etapa 1 din 2023, KGS

Federatia Romana de Go va invita sa participati la prima etapa a Campionatului National Individual pe Categorii de Varsta, care se va desfasura in regim online in data de 4 februarie 2023.
Acest campionat se adreseaza tuturor categoriilor de varsta: Copii, Cadeti, Juniori 1+2, Tineret si Seniori.

Campionatul National Individual pe Categorii de Varsta etapa 1 - KGS, 2023

Reguli de desfasurare:

1. ALBUL creeaza partida FREE si mentioneaza in comentariu: "Pentru X". Unde X = numele adversarului.
  2. Daca unul dintre jucatori pierde conexiunea, adversarul trebuie sa anunte arbitrul si sa astepte 10 minute. Daca jucatorul nu revine in 10 minute, pierde partida.
  3. Intarzierea la masa de joc fata de ora de incepere cu mai mult de jumatate din timpul de baza duce la pierderea partidei.
  4. Sportivii care se retrag nejustificat dupa finalizarea inscrierilor vor ramane inscrisi si vor fi parizati la toate rundele.
INSCRIERILE SE FAC PE ACEASTA ADRESA DE EMAIL, secretariat@frgo.ro, de catre presedintele clubului, pana vineri, 03.02.2023, ora 12.00.

Taxa de concurs este de 30 de lei pentru fiecare categorie, fiind concurs online. Facturile se vor elibera pe masura ce sunt primite inscrierile, iar termenul de plata este 03.02.2023, ora 19:00, cu dovada platii trimisa pe adresa secretariatului.

Modalitatea de afisare in timp real a parizarilor si a clasamentului se anunta de arbitrul principal cel tarziu vineri, 03.02.2023, ora 19:00.