Articole cu eticheta Cupa Walter Schmidt

Cupa Walter Schmidt – Timisoara, 19-20 august 2017

Dupa o prea lunga pauza, Cupa „Walter Schmidt” din Timisoara a revenit pe scena competitionala de GO.

Sunt foarte multe persoane fara al caror ajutor acest eveniment ori nu ar fi avut loc, ori s-ar fi desfasurat la cote de calitate mult reduse. In numele nucleului de coordonare – format din Angelica Arsinoaia, Zamfir Moldovan, Dumitru Ghiebaura si subsemnatul – exprim multumirile noastre catre urmatorii.

Arbitrilor de turneu Cristian Neanu si Dan Groza pentru interventia lor salvatoare de preluare a activitatii de organizare a rundelor.

Cristiana Ciora, Alice Trifu si Ruxandra Ciora pentru derularea activitatilor de secretariat ale turneului.

Membrilor Clubului de GO „Walter Schmidt” Timisoara care au contribuit cu sprijin logistic si financiar la organizarea concursului: Gabriel Ciora, Corneliu Pegulescu, Andrei Cseh, Adrian Glavan, Cristian Berceanu, Ovidiu Berceanu, Adrian Martin si Catalin Sorescu.

Gabriel Ciora

Corneliu Pegulescu

Andrei Cseh

Adrian Glavan

Cristian si Ovidiu Berceanu

Adrian Martin

De asemenea le suntem recunoscatori invitatilor nostri din Serbia care au contribuit cu o treime din participanti si cu rangurile de top ale competitiei. Conducatorii celor doua delegatii il flancheaza pe domnul Zamfir Moldovan in poza urmatoare:

Mijodrag Stankovic – presedintele Federatiei Sarbe de GO si

Zeljko Veselinovic – liderul informal al Clubului Pro Go din Nis.

Iata sponsorii si sustinatorii externi comunitatii de GO, care prin contributiile lor au asigurat calitatea serviciilor si cuantumul premiilor acordate.

In urma celor doua zile de concurs si a 324 de partide jucate, topul clasamentului general arata astfel:

I. Nikola Mitic – 6 Dan, Club UGK Student, Nis – Serbia

II. Elian Ioan Grigoriu – 4 Dan, Club Atari Braila, Galati – Romania

III. Ioan Alexandru Arsinoaia – 1 Dan, Club „Walter Schmidt”, Timisoara – Romania

Rezultatele detaliate.

 

La aceasta editie Ionut Arsinoaia a realizat punctajul pentru trecerea la 2 Dan, egalandu-si astfel Maestrul.

 


Multumim tuturor participantilor pentru ca ne-au onorat cu prezenta si speram sa ne onoram si noi promisiunea de a organiza Cupa „Walter Schmidt” in anul 2018.

Pana atunci insa, va invitam la Cupa „Viorel Arsinoaia” ce va avea loc in zilele de 3-5 noiembrie 2017 – competitie de tineret-juniori cu open conex.


 

1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (3 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...

Timisoara vazuta din alt unghi

1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (3 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...

Cupa Walter Schmidt 2012 – fotografii de final

1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (5 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...

Cupa Walter Schmidt 2012 – clasament final

Loc  Nume                  Rang Ta Club MMS P SOS SOSOS R1  R2  R3  R4  R5
 1 Mitic Dusan               6d RS NiSt 26  5 117  590  9+  3+  2+  4+  6+
 2 Mitic Nikola              5d RS NiSt 25  4 119  589  6+  4+  1-  3+  5+
 3 Ghioc Constantin          5d RO Bucu 24  3 119  581  5+  1- 11+  2-  4+
 4 Oancea Petru              4d RO CSRB 23  2 121  583  7+  2-  5+  1-  3-
 5 Farcas Alexandru          2d RO Giar 23  2 116  583  3-  9+  4- 10+  2-
 6 State Silvestru           1d RO LocB 23  3 116  563  2- 12+ 10+  9+  1-
 7 Krstic Dejan              4d RS BGmp 23  2 112  556  4- 10-  8- 11+  9+
 8 Arsinoaia Viorel          2d RO Tims 23  1 103  512  0=  0=  7+  0=  0=
 9 Lita Mihai                2d RO Bucu 22  1 115  562  1-  5- 15+  6-  7-
10 Chirila George            1k RO Bucu 22  3 109  547 14+  7+  6-  5- 16+
11 Farcas Andrei             1d RO Giar 22  1 108  534  0=  0=  3-  7- 13+
12 Pegulescu Cornel          2k RO Tims 21  3 103  517 15+  6- 13- 19+ 14+
13 Popescu Larisa            3k RO CSRB 21  4 103  515 16+ 14+ 12+ 15+ 11-
14 Martin Adrian             1d RO Drob 20  1 103  509 10- 13- 18+ 16- 12-
15 Lungu Iulian              2k RO Galt 20  2 101  511 12- 17+  9- 13- 20+
16 Neanu Cristian            3k RO Tims 20  3 100  500 13- 21+ 17+ 14+ 10-
17 Nedan Adrian              3k RO Sibi 19  2  96  483 20+ 15- 16- 18+ 19-
18 Ormos Gabriel_Andrei      4k RO Orad 19  3  94  474 19+ 20+ 14- 17- 22+
19 Marcu Octavian            4k RO AlbI 19  3  94  472 18- 24+ 20+ 12- 17+
20 Daescu Marcel             1d RO Drob 18  1  94  473 17- 18- 19- 23+ 15-
21 Ciora Cristiana           5k RO Giar 18  3  89  444 23+ 16- 24+ 22- 25+
22 Trifu Alice               5k RO Giar 18  3  87  440 24- 29+ 23+ 21+ 18-
23 Jeloaica Ronald           2k RO Drob 17  1  88  433 21- 25+ 22- 20- 26-
24 Sorescu Catalin           5k RO Tims 17  1  85  420 22+ 19- 21-  0=  0=
25 Ciora Gabriel             6k RO Giar 17  3  84  418 29+ 23- 31+ 26+ 21-
26 Chis Dorin                5k RO Orad 17  1  79  397  0=  0=  0= 25- 23+
27 Dinu Ansira               7k RO Giar 17  4  77  379 39+ 30- 35+ 31+ 33+
28 Ghetu Mihai               7k RO Iasi 17  4  75  380 38+ 32+  0= 29+ 30+
29 Ichim Viorel              5k RO Bucu 16  1  84  394 25- 22- 30+ 28- 34-
30 Acsinte Alexandru         7k RO Sibi 16  3  79  386 35+ 27+ 29- 40+ 28-
31 Ghiebaura Dumitru         6k RO Tims 16  2  78  386 32- 39+ 25- 27- 40+
32 Stihi George              7k RO Bucu 16  3  77  372 31+ 28- 33- 41+ 36+
33 Bratu Cristian            7k RO Tims 16  2  72  349  0= 43+ 32+  0= 27-
34 Muresan Andrei            8k RO Tims 16  3  69  354 36+ 38+  0=  0= 29+
35 Moghioros Romulus         7k RO Tims 15  2  76  368 30- 37+ 27- 36- 42+
36 Chis Stefan               7k FR 75OB 15  3  75  365 34- 41+ 37+ 35+ 32-
37 Lupo Sergiu               8k RO Giar 15  3  71  365 40+ 35- 36- 43+ 38+
38 Bujor Mircea              7k RO Orad 14  1  75  361 28- 34- 41- 39+ 37-
39 Malinic Natasa            7k BA Banj 14  1  74  376 27- 31- 40- 38- 41+
40 Mihalcea Loredana         8k RO CSRB 14  2  74  368 37- 42+ 39+ 30- 31-
41 Dadavi Bianca             9k RO LocB 13  2  72  367 42+ 36- 38+ 32- 39-
42 Markovic Nemanja          8k RS NiSt 13  2  66  344 41- 40- 43+ 44+ 35-
43 Todorovic Ivan            8k RS NiSt 13  2  65  319 44+ 33- 42- 37- 46+
44 Hermann Dieter           11k RO Tims 11  2  57  280 43- 47+ 46+ 42- 45-
45 State Sebastian          12k RO LocB 11  3  47  240 47- 46- 53+ 49+ 44+
46 Nitu Mircea              13k RO LocB 10  3  53  261 50+ 45+ 44- 47+ 43-
47 Peta Iulian              12k RO Tims 10  2  49  241 45+ 44- 48- 46- 50+
48 Vasii Catalin            14k RO Tims  9  3  41  200 51+ 50+ 47+  0= 49-
49 Caragea Bogdan           15k RO LocB  9  4  40  195 56+ 54+ 51+ 45- 48+
50 Hizan Cristian           13k RO Iasi  8  1  43  214 46- 48-  0= 54+ 47-
51 Vivian Bogdan            14k RO Lugj  8  2  38  188 48- 53- 49- 56+ 52+
52 Moghioros Cristian       14k RO Tims  8  1  33  169  0=  0=  0= 53+ 51-
53 Ghioc Emilia             15k RO Bucu  7  2  41  181 54+ 51+ 45- 52- 55-
54 Dinca Alexandru          14k RO Giar  7  1  36  184 53- 49- 55- 50- 56+
55 Irimia Laura             17k RO Tims  7  4  27  135 57+ 58+ 54+  0= 53+
56 Paleu Raluca             17k RO Giar  5  2  33  157 49- 60+ 57+ 51- 54-
57 Aparascai Adrian         17k RO Giar  5  2  24  111 55- 61+ 56- 59- 64+
58 Cociubanu Alin           18k RO Giar  5  2  19   82 61+ 55- 60+  0=  0=
59 Popovici Radu            20k RO Tims  5  5  16   84 69+ 67+ 64+ 57+ 62+
60 Ciora Ruxandra           18k RO Giar  4  2  19   91 65+ 56- 58- 62- 68+
61 Vasilescu Luciana        18k RO Giar  4  1  16   77 58- 57- 67+  0=  0=
62 Glavan Adrian            18k RO Tims  4  1  15   65  0=  0=  0= 60+ 59-
63 Marity David             18k RO Tims  4  1  12   58  0=  0=  0= 64- 66+
64 Stanciu Paul             20k RO Sibi  3  3  19   76 68+ 65+ 59- 63+ 57-
65 Pop Antoniu              19k RO Tims  3  2  11   68 60- 64-  0= 70+ 67+
66 Nitu George              20k RO Bucu  3  3   9   48  0= 69+ 70+ 68+ 63-
67 Pintea Alexandra         20k RO Sibi  2  2  14   57 70+ 59- 61- 71+ 65-
68 Arsinoaia Ioan_Alexandru 20k RO Tims  2  2  13   70 64- 70+ 69+ 66- 60-
69 Ghituica Alexandra       19k RO Giar  2  0  12   48 59- 66- 68-  0=  0=
70 Benea Denisa             20k RO Giar  1  1  11   50 67- 68- 66- 65- 71+
71 Benea Alexandru          20k RO Giar  1  0   3   25  0=  0=  0= 67- 70-
1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (3 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...

Cupa Walter Schmidt 2012 – fotografii

1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (5 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...