Articole cu eticheta Cupa Romaniei

Cupa Romaniei la GO 2013

Loc Nume               Rang Club P R1  R2  R3  R4  R5 SOS SOSOS
 1 Pop Cristian          7D CSRB 5  5+  6+ 10+  3+  4+ 14 79
 2 Bajenaru Dragos       6D Bucu 4 13+  4- 12+ 10+  3+ 12 71
 3 Serban Mihai_Valentin 5D Cluj 3  8+  9+  4+  1-  2- 18 64
 4 Ghioc Constantin      5D Bucu 3 11+  2+  3-  7+  1- 17 68
 5 Santa Ionel           2D Brsv 3  1- 14+  9+  6+  7- 15 61
 6 Ghetu George          3D Cluj 3 14+  1-  8+  5- 11+ 14 63
 7 Dobranis Darius       1K Bist 3 12+ 10- 11+  4-  5+ 12 70
 8 State Silvestru       1D Bucu 3  3- 15+  6- 12+ 10+ 11 68
 9 Caraivan Alexandru    3D Brai 3 15+  3-  5- 13+ 14+ 10 64
10 Oprisan Liviu         4D Bucu 2 16+  7+  1-  2-  8- 15 57
11 Chirila George        1D CSRB 2  4- 13+  7- 15+  6- 12 63
12 Iugulescu Sergiu_Dan  3D CSRB 2  7- 16+  2-  8- 15+ 11 53
13 Dobrescu Ion          2D CSRB 2  2- 11- 14+  9- 16+ 10 53
14 Dobranis Denis        2K Bist 1  6-  5- 13- 16+  9- 11 57
15 Albu Catalin          3K Brai 1  9-  8- 16+ 11- 12- 10 52
16 Popescu Larisa        1K CSRB 0 10- 12- 15- 14- 13-  8 57
1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (5 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...

Finala Cupei Romaniei la GO 2013 – prima zi

Loc Nume               Rang Club P R1  R2  R3 SOS SOSOS
 1 Pop Cristian          7D CSRB 3  7+  6+  4+  6 14
 2 Serban Mihai_Valentin 5D Cluj 3 12+ 10+  3+  4 16
 3 Ghioc Constantin      5D Bucu 2  9+  8+  2-  6 13
   Oprisan Liviu         4D Bucu 2 14+  5+  1-  6 13
 5 Dobranis Darius       1K Bist 2 11+  4-  9+  4 16
   Ghetu George          3D Cluj 2 15+  1- 12+  4 16
   Santa Ionel           2D Brsv 2  1- 15+ 10+  4 16
 8 Bajenaru Dragos       6D Bucu 2 13+  3- 11+  4 14
 9 Chirila George        1D CSRB 1  3- 13+  5-  5 13
10 Caraivan Alexandru    3D Brai 1 16+  2-  7-  5 11
   Iugulescu Sergiu_Dan  3D CSRB 1  5- 14+  8-  5 11
   State Silvestru       1D Bucu 1  2- 16+  6-  5 11
13 Dobrescu Ion          2D CSRB 1  8-  9- 15+  3 14
   Popescu Larisa        1K CSRB 1  4- 11- 16+  3 14
15 Dobranis Denis        2K Bist 0  6-  7- 13-  5 11
16 Albu Catalin          3K Brai 0 10- 12- 14-  3 13

Runda a IV-a

Pop Cristian       - Serban Mihai_Valentin
Bajenaru Dragos    - Oprisan Liviu
Dobranis Darius    - Ghioc Constantin
Santa Ionel        - Ghetu George
State Silvestru    - Iugulescu Sergiu_Dan
Caraivan Alexandru - Dobrescu Ion
Popescu Larisa     - Chirila George
Dobranis Denis     - Albu Catalin
1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (6 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...

Preliminarii ale Cupei României la Go la Galați

Sâmbătă 2 noiembrie, la Galați, Școala Nr. 22 a găzduit una dintre etapele preliminarii ale Cupei Romaniei la Go. Concursul s-a desfășurat pe durata a 5 runde, după regulamentul japonez, însumând 19 participanți cu ranguri sub 8 kyu, dintre care, din Galați, 8 de la școala gazdă (Dajbog Daniel-Andrei, Brînză Claudiu-Mihai, Adascalitei Andrei, Adascalitei Gabriela, Serban Narcisa, Asargiu Darius, Apostu Lucian-Andrei, Dajbog Elena-Aurelia), 3 de la Școala Nr. 28 (Motoc Daria, Iancu Sebastian, Gurau Ioana), 2 de la Colegiul Național ”Al. I. Cuza” (Mititelu Alexandru, Mardare Liviu), 1 de la Școala Nr. 43 (Cîrlan Andrei), 1 de la Liceul de Artă (Andrei Maria), iar din Brăila 3 de la Școala Nr. 23 (Vasiloancă-S. Victor-Cristian, Paraschiv Cosmina, Vișan Delia Maria) și 1 de la Școala ”Sfânta Maria” (Barbu Gabriel).

Clasamentul a impus 4 calificați în etapa următoare a competiției, primii trei antrenați de instructor Codrin Vasiloancă-S., al patrulea de către instructor Alexandru Șeitan:

Loc Nume 	            Rang MMS R1  R2  R3  R4  R5 P SOS SOSOS
 1 Barbu, Florin_Gabriel 16K 10  3+  5+  7+  6+  2+ 5 42 203
 2 Vasiloanca, Victor    17K  9 16+  6+  8+  4+  1- 4 42 190
 3 Motoc, Daria          20K  9  1-  9+ 15+  8+ 13+ 4 40 183
 4 Dajbog, Daniel-Andrei 17K  9 10+ 15+ 17+  2-  5+ 4 38 188
 5 Mititelu, Alexandru   19K  8  9+  1- 11+  7+  4- 3 42 188
 6 Brinza, Claudiu-Mihai 18K  8 14+  2- 12+  1- 11+ 3 40 192
 7 Iancu, Sebastian      19K  8 11+ 12+  1-  5- 10+ 3 39 197
 8 Paraschiv, Cosmina    20K  8 17+ 16+  2-  3- 12+ 3 39 181
 9 Cirlan, Andrei        20K  8  5-  3- 19+ 10+ 15+ 3 32 184
10 Adascalitei, Andrei   20K  7  4- 13+ 14+  9-  7- 2 39 179
11 Adascalitei, Gabriela 19K  7  7- 18+  5- 14+  6- 2 37 188
12 Mardare, Liviu        20K  7 18+  7-  6- 17+  8- 2 37 182
13 Serban, Narcisa       20K  7 15- 10- 18+ 16+  3- 2 36 177
14 Asargiu, Darius       20K  7  6- fr  10- 11- 18+ 2 34 183
15 Gurau, Ioana          20K  7 13+  4-  3- 19+  9- 2 34 175
16 Apostu, Lucian-Andrei 19K  7  2-  8- fr  13- 19+ 2 31 177
17 Dajbog, Elena-Aurelia 19K  7  8- 19+  4- 12- fr  2 31 174
18 Visan, Delia_Maria    20K  6 12- 11- 13- fr  14- 1 33 177
19 Andrei, Maria         30K  1 fr  17-  9- 15- 16- 1 29 157

La organizarea concursului au contribuit: Alexandru Şeitan, dr Iulian Toma, Codrin Vasiloancă, Costel Pintilie, prof. Charlotte Barbu şi contabil Gina Vizitiu.

Premiul oferit copiilor, înafara diplomelor de participare, a fost un simultan în compania lui Codrin Vasiloancă-S. 1 dan şi a elevului său din Galați, Elian-Ioan Grigoriu, proaspăt câștigător al Trofeului Shodan, competiție organizată anual de C. S. ”Radu Baciu”.

1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (3 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...

Semifinala Cupei Romaniei – Bucuresti

Loc  Nume      Rang Club P R1 R2 R3 R4 R5 SOS SOSOS
1 Santa Ionel    2D Brsv 4 6+ 5+ 3+ 2- 4+ 11   64
2 Dobrescu Ion   2D CSRB 3 3- 6- 4+ 1+ 5+ 12   63
  Popescu Larisa 1K CSRB 3 2+ 4- 1- 5+ 6+ 12   63
4 Chirila George 1D CSRB 2 5- 3+ 2- 6+ 1- 13   62
  Ghioc Rares    2K Bucu 2 4+ 1- 6+ 3- 2- 13   62
6 Lita Mihai     2D Bucu 1 1- 2+ 5- 4- 3- 14   61
1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (4 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...

Foto CN Tineret si Semifinala Cupei Romaniei – Cluj-Napoca

1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (6 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...