Articole cu eticheta clasament

Semifinala Campionatului National 2014 – clasament final

Semifinala Campionatului Național de GO pentru Seniori 2014

Loc Nume           Rang Club P SOS SOSOS R1 R2  R3  R4  R5  R6
 1 Corlan Lucian     5D CSRB 5  18   90  7+  3+  4+  6+  5+  0-
 2 Chirila George    1D CSRB 4  18  105  6-  9+  8+  5-  7+  3+
 3 Oprisan Liviu     4D Bucu 4  18  101 12+  1- 10+  4+  6+  2-
 4 Iugulescu Dan     3D CSRB 4  17  105 11+  8+  1-  3-  9+  6+
 5 Sora Sorin        4D Crav 4  16  106  9+  6- 12+  2+  1-  8+
 6 Calota Lucretiu   5D Brsv 3  24  102  2+  5+  7+  1-  3-  4-
 7 State Silvestru   2D Bucu 3  15   97  1- 12+  6- 10+  2- 11+
 8 Santa Ionel       2D Brsv 2  17   89 10+  4-  2-  9- 11+  5-
 9 Vasiloanca Codrin 1D Brai 2  15   81  5-  2- 11+  8+  4-  0-
10 Militaru Iulian   2K Bucu 2  10   77  8- 11+  3-  7- 12+  0-
11 Sora Adelina      1D Crav 1  13   88  4- 10-  9- 12+  8-  7-
12 Lita Mihai        2D Bucu 0  14   72  3-  7-  5- 11- 10-  0-

Open

Loc Nume             Rang Club P SOS SOSOS R1 R2 R3 R4 R5
1 Minjina Dragos       9K CSRB 4  10   39  4+ 3+ 2+ 5+ 0-
2 Nitu Mircea         10K Bucu 4   8   51  6+ 5+ 1- 4+ 7+
3 State Sebastian     12K Bucu 3   7   44  7+ 1- 5+ 0= 4+
4 Dogaru Alexandru    12K Bucu 2  12   42  1- 6+ 7+ 2- 3-
5 Alexandrescu Mihnea 15K Bucu 1  12   32  0= 2- 3- 1- 6+
6 Vasiloanca Victor   13K Brai 1   7   42  2- 4- 0= 7+ 5-
7 Grabovski Fridrih   15K CSRB 0  10   34  3- 0= 4- 6- 2-
1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (3 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...

Campionatul National Feminin de GO 2014

Loc Nume                 Rang Club MMS SOS SOSOS R1 R2  R3  R4  R5
 1 Popescu Larisa           1K CSRB 25  108 466  4+  3+  2+  5+  6+
 2 Sora Adelina             1D Crav 24  103 492  3+  4+  1-  9+  5+
 3 Mihalcea Loredana        8K CSRB 23   97 495  2-  1-  4+ 10+  9+
 4 Tudosie Catalina_Bianca 11K Drob 22   99 473  1-  2-  3-  7+ 10+
 5 Asaftei Elena           13K CSRB 20   90 463  8+  9+  7+  1-  2-
 6 Asaftei Aurelia         15K CSRB 19   77 439  9+ 10+  8+ 11+  1-
 7 Pomirlianu Alexandra    19K CSOV 14   78 384 12+  8+  5-  4-  0+
 8 Stancu Nicoleta         18K CSOV 14   76 379  5-  7-  6- 12+ 11+
 9 Tudor Diana             18K CSOV 13   98 437  6-  5- 11+  2-  3-
10 Marosan Emma            19K CSOV 13   87 407 11+  6- 12+  3-  4-
11 Oprea Ioana             19K CSOV 12   70 402 10- 12+  9-  6-  8-
12 Tudorascu Stefana       19K CSRB 11   64 366  7- 11- 10-  8-  0=
1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (3 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...

Marele Premiu Radu Baciu 2014 – Etapa Cluj-Napoca

Loc Nume                 Rang R1  R2  R3  R4  R5  P MMS SOS SODOS
 1 Serban, Mihai_Valentin  5D  6+  2-  9+  3+  4+ 4  11  48 37
 2 Savo, Jesse             4D  5+  1+  3+  4-  9+ 4  11  47 38
 3 Ginguta, George         2D  4+  9+  2-  1-  5+ 3  10  48 26
 4 Ghetu, George           3D  3-  5+  6-  2+  1- 2   9  51 20
 5 Chirila, George         1D  2-  4-  7+  9+  3- 2   9  46 16
 6 Avram, Laura            3D  1- 10+  4+  -   -  2   9  42 17
 7 Amira, Dan              3K  8+ 11-  5- 10+ 12+ 3   8  38 22
 8 Filippi, Alexandru      3K  7- 12+ 10+ 11- 16+ 3   8  34 19
 9 Iugulescu, Sergiu_Dan   3D 10+  3-  1-  5-  2- 1   8  49  8
10 Nedan, Adrian           1K  9-  6-  8-  7- 11+ 1   8  41  7
11 Mastan, Diana           5K 14+  7+ 19+ 8+  10- 4   7  33 25
12 Ormos, Gabriel_Andrei   5K 13+  8- 15+ 14+  7- 3   6  32 16
13 Menczel, Patrik         5K 12- 14- 17+ 15+ 19+ 3   6  24 13
14 Bunea, Vasile           5K 11- 13+ 16+ 12- 15- 2   5  29 11
15 Acsinte, Alexandru      5K 16+ 19- 12- 13- 14+ 2   5  26 10
16 Toth, Ferenc            5K 15- 21+ 14- 19+  8- 2   5  24  6
17 Piloiu, Adina          14K 24+ 22+ 13- 21+ 20+ 4   4  15  9
18 Fulea, Ovidiu          12K 19- 24+ 21+ 20+ 23+ 4   4  13  9
19 Badragan, Eugen_Rafael  6K 18+ 15+ 11- 16- 13- 2   4  27  9
20 Iepure, Alex_Petru     18K 26+ 23+ 25+ 18- 17- 3   3  12  4
21 Pintea, Alexandra      14K 22+ 16- 18- 17- 25+ 2   2  16  3
22 Gherghel, Anandu       15K 21- 17- 23+ 25+ 24- 2   2  11  3
23 Harambas, Diana        20K 25+ 20- 22- 26+ 18- 2   2  11  2
24 Bardi, Liviu            9K 17- 18-  -  fr  22+ 2   2  10  2
25 Soplea, Andreea        20K 23- 26+ 20- 22- 21- 1   1  10  1
26 Tulai, Maria Ananda    20K 20- 25-  -  23- fr  1   1   6  0
1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (5 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...

Campionatul European de GO pentru Juniori 2014

În perioada 1-3 martie 2014, pe coasta sudica a Angliei, la Bognor Regis, s-a disputat ediția 2014 a Campionatului European de GO pentru Juniori.

Din Romînia au participat 3 jucători, iar rezultatele sunt de excepție 🙂

  • Denis Dobraniș – Palatul Copiilor Bistrița – vicecampion european sub 12 ani
  • Alexandru Pitrop – CS de GO Botoșani – campion european sub 16 ani
  • Darius Dobraniș – Palatul Copiilor Bistrița – locul 10 sub 16 ani

Felicitări!

Campionatul European de GO pentru Juniori 2014 sub 12 ani

Loc Nume                Rang Ta R1  R2  R3  R4  R5  R6 P  MMS SODOS SOS
 1 Oscar Vazquez          2d ES  6+  4+  3+  2+ 11+  7+ 6  -2 -26 -26
 2 Denis Dobranis         2k RO 15+  7+  8+  1- 14+  4+ 5  -3 -26 -28
 3 Arved Pittner          2k DE  5+  9+  1-  4-  8+ 12+ 4  -4 -19 -25
 4 Mikhail Dobricyn       4k RU 13+  1- 15+  3+  6+  2- 4  -4 -21 -26
 5 Jakov Galunov          7k RU  3- 15+ 12+  6- 18+ 11+ 4  -4 -23 -32
 6 Oscar Selby            7k UK  1- 18+  7+  5+  4-  9- 3  -5 -16 -27
 7 Egor Arsentev          5k RU 12+  2-  6- 17+ 10+  1- 3  -5 -17 -27
 8 Savva Mezin            9k RU 14+ 11+  2- 10-  3- 13+ 3  -5 -17 -29
 9 Virzhiniia Shalneva    8k RU 10+  3- 11- 13- 17+  6+ 3  -5 -17 -32
10 Emanuel Jun Schaaf     5k DE  9- 13- 16+  8+  7- 14+ 3  -5 -17 -33
11 Isaac Scribe           3k FR 17+  8-  9+ 14+  1-  5- 3  -5 -18 -29
12 Solal Zemor            9k FR  7- 17+  5- 15+ 13+  3- 3  -5 -19 -32
13 Andzhej Khafizov       8k RU  4- 10+ 14-  9+ 12-  8- 2  -6 -10 -30
14 Pavel Polyakov         5k RU  8- 16+ 13+ 11-  2- 10- 2  -6 -12 -30
15 Barnabas Kollner       7k HU  2-  5-  4- 12- 22+ 18+ 2  -6 -15 -31
16 Anton Krainov          9k RU 18- 14- 10- 20+ 19+ 17+ 3  -6 -22 -40
17 Miklos Csizmadia       7k HU 11- 12- 18+  7-  9- 16- 1  -7  -7 -33
18 Dita Vasova            9k CZ 16+  6- 17- 19+  5- 15- 2  -7 -13 -35
19 Vladimir Sulimov      11k RU 20+ 21+ 27+ 18- 16- 24+ 4  -7 -40 -53
20 Aidan Wong            10k UK 19- 22- 21- 16- 24+ 23+ 2  -8 -21 -50
21 Wojciech Malkiewicz   12k PL 24+ 19- 20+ 22- 23+ 25+ 4  -8 -40 -55
22 Jaroslav Krainov      13k RU 23+ 20+ 24+ 21+ 15- 31+ 5  -8 -50 -56
23 Jyrgen Gysson         13k EE 22- 24+ 25+ 27+ 21- 20- 3 -10 -35 -59
24 Edmund Smith          12k UK 21- 23- 22- 31+ 20- 19- 1 -11 -13 -54
25 Vladimir Syrochev     14k RU 27- 32+ 23- 26+ 29+ 21- 3 -11 -38 -69
26 Ismael Fathallah      18k FR 33+ 30+ 36+ 25- 27+ 29+ 5 -12 -67 -78
27 Robert Medak          16k HR 25+ 28+ 19- 23- 26- ... 2 -13 -24 -68
28 Amir Fahrutdinov      16k RU 32- 27- 29- 30- 36+ 38+ 2 -13 -31 -83
29 Marianna Szychowiak   17k PL 31- 33+ 28+ 32+ 25- 26- 3 -13 -39 -75
30 Kelda Smith           17k UK 36- 26- 34+ 28+ 31+ 33- 3 -13 -40 -80
31 Angelika Rieger       17k DE 29+ 36+ 32+ 24- 30- 22- 3 -13 -41 -73
32 Emil Riedeman         17k NL 28+ 25- 31- 29- 40+ 37+ 3 -13 -45 -82
33 Pepijn Jacob          18k NL 26- 29- 38+ 34+ 35+ 30+ 4 -13 -57 -82
34 Ferdinand Marz        19k DE 37+ 40+ 30- 33- 39+ 41+ 4 -14 -67 -93
35 Gregor Semmler        20k DE 42+ 38+ 37+ 36+ 33- 40+ 5 -14 -82 -95
36 Ahmed-Bilal Fathallah 18k FR 30+ 31- 26- 35- 28- 39+ 2 -15 -30 -82
37 Tabea Crott           19k DE 34- 42+ 35- 39+ 41+ 32- 3 -15 -54 -95
38 Thibault Morel        20k FR 39+ 35- 33- 41+ 42+ 28- 3 -16 -54 -94
39 Moritz Arnhold        20k DE 38- 41+ 40+ 37- 34- 36- 2 -17 -35 -95
40 Adam Morel            20k FR 41+ 34- 39- 42+ 32- 35- 2 -17 -37 -95
41 Julia Kaymina         20k RU 40- 39- 42+ 38- 37- 34- 1 -18 -19 -98
42 Hilary Bexfield       20k UK 35- 37- 41- 40- 38- ... 0 -19   0 -99

Campionatul European de GO pentru Juniori 2014 sub 16 ani

Loc Nume                  Rang Ta R1  R2  R3  R4  R5  R6  P MMS SODOS SOS
 1 Alexandru-Petre Pitrop   2d RO 14+  2+  8+  3+  5+ 12+ 6   2  -3  -3
 2 Grigorij Fionin          4d RU 15+  1-  9+  4+  6+  3+ 5   1  -3  -1
 3 Viacheslav Kaymin        3d RU 16+  7+  5+  1- 12+  2- 4   0  -4  -1
 4 Stepan Popov             3d RU  9- 10+ 11+  2-  8+  7+ 4   0  -4  -4
 5 Valerii Krushelnytskyi   3d UA 11+ 12+  3- 13+  1- 10+ 4   0  -5  -3
 6 Artem Khudoleev          2d RU  7- 16+ 14+  8+  2- 15+ 4   0  -7  -7
 7 Anton Chernykh           4d RU  6+  3- 13- 14+  9+  4- 3  -1  -3  -5
 8 Oliver Wolf              4d DE 10+  9+  1-  6-  4- 13+ 3  -1  -4  -2
 9 Robert Csizmadia         1k HU  4+  8-  2- 11+  7- 19+ 3  -1  -4  -5
10 Darius Dobranis          1d RO  8-  4- 16+ 15+ 13+  5- 3  -1  -6  -7
11 Yu Kai Law               1k DE  5- 15+  4-  9- 19+ 14+ 3  -1  -7  -8
12 Andrey Mramorov          2k RU 13+  5- 19+ 18+  3-  1- 3  -1  -8  -6
13 Adel Aminov              3d RU 12- 17+  7+  5- 10-  8- 2  -2  -3  -6
14 Sylvain Bousquet         5k FR  1- 20+  6-  7- 17+ 11- 2  -2  -5  -5
15 Yves Sergeant            1d FR  2- 11- 20+ 10- 18+  6- 2  -2  -6  -7
16 Adriana Tomsu            3k CZ  3-  6- 10- 17- 20+ 18+ 2  -2  -6  -9
17 Gabriel Wagner           7k DE 19+ 13- 18- 16+ 14- 22+ 3  -2  -9 -16
18 Jan Praus                8k CZ 20- 21+ 17+ 12- 15- 16- 2  -3  -5 -13
19 Yuki de Groot            5k NL 17- 22+ 12- 20+ 11-  9- 2  -3  -7 -12
20 Vojtech Vasa             8k CZ 18+ 14- 15- 19- 16- 24+ 2  -3  -9 -18
21 Marcel Riedeman         11k NL 22- 18- 23- 25+ 26+ 28+ 3  -3 -19 -30
22 Roella Smith            12k UK 21+ 19- 25+ 23- 24+ 17- 3  -4 -15 -24
23 Mirta Medak             14k HR 28+ 24+ 21+ 22+ 25+ ... 5  -4 -26 -35
24 Bruno Birckner          12k DE 25- 23- 26- 28+ 22- 20- 1  -6  -7 -30
25 Diego Olivares Thibauld 13k FR 24+ 28+ 22- 21- 23- 26- 2  -6 -13 -30
26 Viktoria Csizmadia      16k HU 31+ 27+ 24+ 30+ 21- 25+ 5  -6 -37 -40
27 Leon Lewald             15k DE 32+ 26- 28- 33+ 31+ 30+ 4  -6 -39 -52
28 Charlotte Bexfield      14k UK 23- 25- 27+ 24- 30+ 21- 2  -7 -15 -34
29 Marwan Fathallah        17k FR 30- 32+ ... 34+ 33+ 35+ 4  -8 -45 -66
30 Nicolas Grosjean        17k FR 29+ 31+ 32+ 26- 28- 27- 3  -9 -28 -47
31 Phillip Hermanns        16k DE 26- 30- 33- 35+ 27- ... 1 -10 -14 -56
32 Lovis Kriese            16k DE 27- 29- 30- ... 35+ 33- 1 -10 -14 -58
33 Aurelien Morel          19k FR 34+ 35+ 31+ 27- 29- 32+ 4 -10 -45 -59
34 Lena Niederau           18k DE 33- ... 35+ 29- ... ... 1 -11 -14 -71
35 Lina Cramer             19k DE ... 33- 34- 31- 32- 29- 0 -14   0 -63

Campionatul European de GO pentru Juniori 2014 sub 20 ani

Loc Nume             Rang Ta R1  R2  R3  R4  R5  R6  P SOS
 1 Lukas Podpera       6d CZ  7+  4+  2+  3+  5+  6+ 6 21
 2 Jonas Welticke      4d DE  9+  5+  1-  8+  3+  4- 4 23
 3 Tanguy Le Calvé     5d FR  8+  6+  7+  1-  2-  5+ 4 22
 4 Aleksander Vashurov 4d RU 10+  1-  5-  9+  8+  2+ 4 21
 5 Denis Karadaban     3d FR 11+  2-  4+  6+  1-  3- 3 22
 6 Dmitrii Miliutkin   4d RU 12+  3-  9+  5-  7+  1- 3 19
 7 Cesar Lextrait      2d FR  1- 10+  3- 11+  6- 12+ 3 16
 8 Xavier Richard      1d FR  3- 12+ 10+  2-  4- 11+ 3 15
 9 Niels Schomberg     1d DE  2- 11+  6-  4- 12+ 10+ 3 14
10 Anton Kriese        2k DE  4-  7-  8- 12+ 11+  9- 2 14
11 Matthias Mangin     6k FR  5-  9- 12+  7- 10-  8- 1 14
12 Lennard Moll        4k NL  6-  8- 11- 10-  9-  7- 0 15
1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (7 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...

Campionatul National de GO pe Perechi 2014

Loc      Pereche                  Rang  R1 R2 R3 R4 R5 P SOS SODOS
1 Sora Adelina - Calota Lucretiu    3D  5+ 4+ 2+ 3- 6+ 4  11  8
2 Avram Laura - Ghetu George        3D  4+ 3+ 1- 7+ 5+ 4  10  6
3 Taranu Mihaela - Taranu Catalin   1D  7+ 2- 5+ 1+ 0- 3   9  5
4 Mastan Diana - Chirila George     2K  2- 1- 0- 6+ 7+ 2   9  1
5 Mihalcea Loredana - Lungu Iulian  5K  1- 6+ 3- 0- 2- 1  12  1
6 Piloiu Adina - Acsinte Alexandru 10K  0- 5- 7+ 4- 1- 1   7  0
7 Pintea Alexandra - Nedan Adrian   8K  3- 0- 6- 2- 4- 0  10  0
1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (3 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...