Articole cu eticheta Campionatul European de Juniori

Campionatul European de GO pentru Juniori 2014

În perioada 1-3 martie 2014, pe coasta sudica a Angliei, la Bognor Regis, s-a disputat ediția 2014 a Campionatului European de GO pentru Juniori.

Din Romînia au participat 3 jucători, iar rezultatele sunt de excepție 🙂

  • Denis Dobraniș – Palatul Copiilor Bistrița – vicecampion european sub 12 ani
  • Alexandru Pitrop – CS de GO Botoșani – campion european sub 16 ani
  • Darius Dobraniș – Palatul Copiilor Bistrița – locul 10 sub 16 ani

Felicitări!

Campionatul European de GO pentru Juniori 2014 sub 12 ani

Loc Nume                Rang Ta R1  R2  R3  R4  R5  R6 P  MMS SODOS SOS
 1 Oscar Vazquez          2d ES  6+  4+  3+  2+ 11+  7+ 6  -2 -26 -26
 2 Denis Dobranis         2k RO 15+  7+  8+  1- 14+  4+ 5  -3 -26 -28
 3 Arved Pittner          2k DE  5+  9+  1-  4-  8+ 12+ 4  -4 -19 -25
 4 Mikhail Dobricyn       4k RU 13+  1- 15+  3+  6+  2- 4  -4 -21 -26
 5 Jakov Galunov          7k RU  3- 15+ 12+  6- 18+ 11+ 4  -4 -23 -32
 6 Oscar Selby            7k UK  1- 18+  7+  5+  4-  9- 3  -5 -16 -27
 7 Egor Arsentev          5k RU 12+  2-  6- 17+ 10+  1- 3  -5 -17 -27
 8 Savva Mezin            9k RU 14+ 11+  2- 10-  3- 13+ 3  -5 -17 -29
 9 Virzhiniia Shalneva    8k RU 10+  3- 11- 13- 17+  6+ 3  -5 -17 -32
10 Emanuel Jun Schaaf     5k DE  9- 13- 16+  8+  7- 14+ 3  -5 -17 -33
11 Isaac Scribe           3k FR 17+  8-  9+ 14+  1-  5- 3  -5 -18 -29
12 Solal Zemor            9k FR  7- 17+  5- 15+ 13+  3- 3  -5 -19 -32
13 Andzhej Khafizov       8k RU  4- 10+ 14-  9+ 12-  8- 2  -6 -10 -30
14 Pavel Polyakov         5k RU  8- 16+ 13+ 11-  2- 10- 2  -6 -12 -30
15 Barnabas Kollner       7k HU  2-  5-  4- 12- 22+ 18+ 2  -6 -15 -31
16 Anton Krainov          9k RU 18- 14- 10- 20+ 19+ 17+ 3  -6 -22 -40
17 Miklos Csizmadia       7k HU 11- 12- 18+  7-  9- 16- 1  -7  -7 -33
18 Dita Vasova            9k CZ 16+  6- 17- 19+  5- 15- 2  -7 -13 -35
19 Vladimir Sulimov      11k RU 20+ 21+ 27+ 18- 16- 24+ 4  -7 -40 -53
20 Aidan Wong            10k UK 19- 22- 21- 16- 24+ 23+ 2  -8 -21 -50
21 Wojciech Malkiewicz   12k PL 24+ 19- 20+ 22- 23+ 25+ 4  -8 -40 -55
22 Jaroslav Krainov      13k RU 23+ 20+ 24+ 21+ 15- 31+ 5  -8 -50 -56
23 Jyrgen Gysson         13k EE 22- 24+ 25+ 27+ 21- 20- 3 -10 -35 -59
24 Edmund Smith          12k UK 21- 23- 22- 31+ 20- 19- 1 -11 -13 -54
25 Vladimir Syrochev     14k RU 27- 32+ 23- 26+ 29+ 21- 3 -11 -38 -69
26 Ismael Fathallah      18k FR 33+ 30+ 36+ 25- 27+ 29+ 5 -12 -67 -78
27 Robert Medak          16k HR 25+ 28+ 19- 23- 26- ... 2 -13 -24 -68
28 Amir Fahrutdinov      16k RU 32- 27- 29- 30- 36+ 38+ 2 -13 -31 -83
29 Marianna Szychowiak   17k PL 31- 33+ 28+ 32+ 25- 26- 3 -13 -39 -75
30 Kelda Smith           17k UK 36- 26- 34+ 28+ 31+ 33- 3 -13 -40 -80
31 Angelika Rieger       17k DE 29+ 36+ 32+ 24- 30- 22- 3 -13 -41 -73
32 Emil Riedeman         17k NL 28+ 25- 31- 29- 40+ 37+ 3 -13 -45 -82
33 Pepijn Jacob          18k NL 26- 29- 38+ 34+ 35+ 30+ 4 -13 -57 -82
34 Ferdinand Marz        19k DE 37+ 40+ 30- 33- 39+ 41+ 4 -14 -67 -93
35 Gregor Semmler        20k DE 42+ 38+ 37+ 36+ 33- 40+ 5 -14 -82 -95
36 Ahmed-Bilal Fathallah 18k FR 30+ 31- 26- 35- 28- 39+ 2 -15 -30 -82
37 Tabea Crott           19k DE 34- 42+ 35- 39+ 41+ 32- 3 -15 -54 -95
38 Thibault Morel        20k FR 39+ 35- 33- 41+ 42+ 28- 3 -16 -54 -94
39 Moritz Arnhold        20k DE 38- 41+ 40+ 37- 34- 36- 2 -17 -35 -95
40 Adam Morel            20k FR 41+ 34- 39- 42+ 32- 35- 2 -17 -37 -95
41 Julia Kaymina         20k RU 40- 39- 42+ 38- 37- 34- 1 -18 -19 -98
42 Hilary Bexfield       20k UK 35- 37- 41- 40- 38- ... 0 -19   0 -99

Campionatul European de GO pentru Juniori 2014 sub 16 ani

Loc Nume                  Rang Ta R1  R2  R3  R4  R5  R6  P MMS SODOS SOS
 1 Alexandru-Petre Pitrop   2d RO 14+  2+  8+  3+  5+ 12+ 6   2  -3  -3
 2 Grigorij Fionin          4d RU 15+  1-  9+  4+  6+  3+ 5   1  -3  -1
 3 Viacheslav Kaymin        3d RU 16+  7+  5+  1- 12+  2- 4   0  -4  -1
 4 Stepan Popov             3d RU  9- 10+ 11+  2-  8+  7+ 4   0  -4  -4
 5 Valerii Krushelnytskyi   3d UA 11+ 12+  3- 13+  1- 10+ 4   0  -5  -3
 6 Artem Khudoleev          2d RU  7- 16+ 14+  8+  2- 15+ 4   0  -7  -7
 7 Anton Chernykh           4d RU  6+  3- 13- 14+  9+  4- 3  -1  -3  -5
 8 Oliver Wolf              4d DE 10+  9+  1-  6-  4- 13+ 3  -1  -4  -2
 9 Robert Csizmadia         1k HU  4+  8-  2- 11+  7- 19+ 3  -1  -4  -5
10 Darius Dobranis          1d RO  8-  4- 16+ 15+ 13+  5- 3  -1  -6  -7
11 Yu Kai Law               1k DE  5- 15+  4-  9- 19+ 14+ 3  -1  -7  -8
12 Andrey Mramorov          2k RU 13+  5- 19+ 18+  3-  1- 3  -1  -8  -6
13 Adel Aminov              3d RU 12- 17+  7+  5- 10-  8- 2  -2  -3  -6
14 Sylvain Bousquet         5k FR  1- 20+  6-  7- 17+ 11- 2  -2  -5  -5
15 Yves Sergeant            1d FR  2- 11- 20+ 10- 18+  6- 2  -2  -6  -7
16 Adriana Tomsu            3k CZ  3-  6- 10- 17- 20+ 18+ 2  -2  -6  -9
17 Gabriel Wagner           7k DE 19+ 13- 18- 16+ 14- 22+ 3  -2  -9 -16
18 Jan Praus                8k CZ 20- 21+ 17+ 12- 15- 16- 2  -3  -5 -13
19 Yuki de Groot            5k NL 17- 22+ 12- 20+ 11-  9- 2  -3  -7 -12
20 Vojtech Vasa             8k CZ 18+ 14- 15- 19- 16- 24+ 2  -3  -9 -18
21 Marcel Riedeman         11k NL 22- 18- 23- 25+ 26+ 28+ 3  -3 -19 -30
22 Roella Smith            12k UK 21+ 19- 25+ 23- 24+ 17- 3  -4 -15 -24
23 Mirta Medak             14k HR 28+ 24+ 21+ 22+ 25+ ... 5  -4 -26 -35
24 Bruno Birckner          12k DE 25- 23- 26- 28+ 22- 20- 1  -6  -7 -30
25 Diego Olivares Thibauld 13k FR 24+ 28+ 22- 21- 23- 26- 2  -6 -13 -30
26 Viktoria Csizmadia      16k HU 31+ 27+ 24+ 30+ 21- 25+ 5  -6 -37 -40
27 Leon Lewald             15k DE 32+ 26- 28- 33+ 31+ 30+ 4  -6 -39 -52
28 Charlotte Bexfield      14k UK 23- 25- 27+ 24- 30+ 21- 2  -7 -15 -34
29 Marwan Fathallah        17k FR 30- 32+ ... 34+ 33+ 35+ 4  -8 -45 -66
30 Nicolas Grosjean        17k FR 29+ 31+ 32+ 26- 28- 27- 3  -9 -28 -47
31 Phillip Hermanns        16k DE 26- 30- 33- 35+ 27- ... 1 -10 -14 -56
32 Lovis Kriese            16k DE 27- 29- 30- ... 35+ 33- 1 -10 -14 -58
33 Aurelien Morel          19k FR 34+ 35+ 31+ 27- 29- 32+ 4 -10 -45 -59
34 Lena Niederau           18k DE 33- ... 35+ 29- ... ... 1 -11 -14 -71
35 Lina Cramer             19k DE ... 33- 34- 31- 32- 29- 0 -14   0 -63

Campionatul European de GO pentru Juniori 2014 sub 20 ani

Loc Nume             Rang Ta R1  R2  R3  R4  R5  R6  P SOS
 1 Lukas Podpera       6d CZ  7+  4+  2+  3+  5+  6+ 6 21
 2 Jonas Welticke      4d DE  9+  5+  1-  8+  3+  4- 4 23
 3 Tanguy Le Calvé     5d FR  8+  6+  7+  1-  2-  5+ 4 22
 4 Aleksander Vashurov 4d RU 10+  1-  5-  9+  8+  2+ 4 21
 5 Denis Karadaban     3d FR 11+  2-  4+  6+  1-  3- 3 22
 6 Dmitrii Miliutkin   4d RU 12+  3-  9+  5-  7+  1- 3 19
 7 Cesar Lextrait      2d FR  1- 10+  3- 11+  6- 12+ 3 16
 8 Xavier Richard      1d FR  3- 12+ 10+  2-  4- 11+ 3 15
 9 Niels Schomberg     1d DE  2- 11+  6-  4- 12+ 10+ 3 14
10 Anton Kriese        2k DE  4-  7-  8- 12+ 11+  9- 2 14
11 Matthias Mangin     6k FR  5-  9- 12+  7- 10-  8- 1 14
12 Lennard Moll        4k NL  6-  8- 11- 10-  9-  7- 0 15
1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (7 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...

Campionatul European de GO pentru Juniori 2012 in fotografii

Foto: Judith van Dam @ EuroGoTV.com

 

1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (3 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...

Campionatele Europene de GO pentru Juniori 2012

Campionatul European de GO pentru Juniori U12

Loc   Nume                  Tara Rng MMS R1 R2  R3  R4  R5  R6  P SODOSSOS
 1 Krushelnytskyi, Valerii    UA  2k 15 17+ 14+  4+  5+  2+  3+ 6  75  75
 2 State, Silvestru           RO  1k 14 18+  7+  3+  8+  1-  5+ 5  62  77
 3 Kulishov, Valerij          RU  3k 13 11+  6+  2- 12+  4+  1- 4  50  79
 4 Dobranis, Denis            RO  2k 13 10+ 12+  1-  7+  3- 18+ 4  48  76
 5 Khudoleev, Artem           RU  1d 13 15+  9+ 16+  1-  6+  2- 4  47  76
 6 Kaymin, Vjacheslav         RU  1d 13  8+  3- 12+ 15+  5-  9+ 4  47  73
 7 Matolcsi, David            HU  8k 13 16+  2- 13+  4- 17+  8+ 4  45  72
 8 Mramorov, Andrej           RU  9k 12  6- 18+  9+  2- 10+  7- 3  35  75
 9 DE Groot, Yuki             NL  5k 12 24+  5-  8- 11+ 15+  6- 3  33  71
10 Dobricyn, Mikhail          RU 11k 12  4- 15- 14+ 16+  8- 17+ 3  33  69
11 Vavryk, Anastasiia         UA 11k 12  3- 16- 24+  9- 14+ 15+ 3  32  68
12 Merzlyakov, Zahar          RU  9k 12 23+  4-  6-  3- 19+ 16+ 3  31  70
13 Váša, Vojtěch              CZ 13k 11 22+ 20+  7- 21+ 16- 23+ 4  40  64
14 Mishchuk, Oleksandr        UA 12k 11 21+  1- 10- 25+ 11- 20+ 3  29  68
15 Arsentjev, Egor            RU 10k 11  5- 10+ 17+  6-  9- 11- 2  23  73
   Markova, Maria             RU 11k 11  7- 11+  5- 10- 13+ 12- 2  23  73
17 Christiaans, Colin Mitch   NL 10k 11  1- 24+ 15- 18+  7- 10- 2  21  72
18 Pruckoj, Evgeniy           RU  8k 11  2-  8- 32+ 17- 24+  4- 2  18  68
19 Bulavko, Maxim             RU 14k 10 27+ 23+ 21- 32+ 12- 25+ 4  36  58
20 Ivanov, Maxim              RU 13k 10 34+ 13- 23+ 24- 21+ 14- 3  28  60
   Krasnovsky, Artem          RU 13k 10 14- 22+ 19+ 13- 20- 30+ 3  28  60
22 Papushoj, Roman            RU 13k 10 13- 21- 25- 34+ 33+ 24+ 3  26  56
23 Tudosie, Catalina Bianca   RO 12k 10 12- 19- 20- 33+ 27+ 13- 2  17  60
24 State, Sebastian           RO 11k 10  9- 17- 11- 20+ 18- 22- 1  10  66
25 Galunov, Yakov             RU 15k  9 30+ 27+ 22+ 14- 32+ 19- 4  35  56
26 Khafizov, Andzhej          RU 15k  9 44- 31+ 37- 35+ 34+ 33+ 4  31  44
27 Rasskazov, Alexey          RU 14k  9 19- 25- 39+ 37+ 23- 32+ 3  22  51
28 Vášová, Dita               CZ 18k  8 60+ 51+ 54+ 36+ 37+ 35+ 6  35  35
29 Kuksinov, Oleg             RU 16k  8 46+ 37- 38+ 31+ 30- 42+ 4  27  42
30 Redila, Yuliia             UA 15k  8 25- 44+ 35- 39+ 29+ 21- 3  21  47
31 Redila, Ilona              UA 15k  8 39- 26- 44+ 29- 45+ 37+ 3  19  43
32 Polyakov, Pavel            RU 14k  8 33+ 34+ 18- 19- 25- 27- 2  16  55
33 Dvoeglazova, Irina         RU 14k  8 32- 39+ 34+ 23- 22- 26- 2  15  52
34 Birlan, Catalin Fabian     RO 13k  8 20- 32- 33- 22- 26- 39+ 1   7  52
35 Senin, Viktor              RU 17k  7 54+ 36+ 30+ 26- 42+ 28- 4  26  43
36 Kudryashova, Irina         RU 17k  7 45+ 35- 46+ 28- 50+ 44+ 4  23  38
37 Zernovaja, Beata           RU 16k  7 64+ 29+ 26+ 27- 28- 31- 3  21  46
38 Skulkin, Nikita            RU 17k  7 55+ 64+ 29- 42- 49+ 45+ 4  20  34
39 Mezhibovsky, Leonid        RU 15k  7 31+ 33- 27- 30- 54+ 34- 2  13  46
40 Papunidi, Matvey           BY 20k  6 73+ 72+ 53+ 52+ 56+ 50+ 6  24  24
41 Balakshina, Karina         RU 19k  6 62+ 56+ 52+ 49- 47+ 54+ 5  23  28
42 Karanko, Lauri             FI 18k  6 68+ 55+ 50+ 38+ 35- 29- 4  20  35
43 Syrochev, Vladimir         RU 18k  6 51- 68+ 63+ 46- 64+ 49+ 4  16  27
44 Voinov, Maksim             RU 16k  6 26+ 30- 31- 45- 46+ 36- 2  15  44
45 Borisova, Daria            RU 17k  6 36- 53+ 64+ 44+ 31- 38- 3  15  37
46 Tymofiienko, Pavlo         UA 16k  6 29- 50- 36- 43+ 44- 55+ 2  11  37
47 Shalneva, Virzhinia        RU 20k  5 65+ 48+ 61+ 69+ 41- 58+ 5  19  25
48 Sulimov, Vladimir          RU 20k  5 70+ 47- 72+ 61+ 60+ 56+ 5  17½ 22½
49 Mezhibovsky, Lev           RU 18k  5 52+ 54- 51+ 41+ 38- 43- 3  16  34
50 Polovinkin, Gleb           RU 18k  5 63+ 46+ 42- 64+ 36- 40- 3  14  33
51 Kochkin, Ivan              RU 18k  5 43+ 28- 49- 68+ 55- 64+ 3  13  31
52 Sotnikov, Artem            RU 18k  5 49- 71+ 41- 40- 57+ 60+ 3  11  28
53 Romaneko, Anlrey           RU 18k  5 71+ 45- 40- 56- 68+ 62+ 3  10  26
54 Vdovenko, Amelia           RU 17k  5 35- 49+ 28- 60+ 39- 41- 2   9  37
55 Podbolotov, Michail        RU 17k  5 38- 42- 60- 63+ 51+ 46- 2   9  32
56 Voronin, Sergey            RU 19k  4 61+ 41- 59+ 53+ 40- 48- 3  13  30
57 Nam, Vyachslav             RU 20k  4 67+ 60- 66+ 59+ 52- 71+ 4  13  22
58 Abenyakova, Yana           RU 20k  4 66+ 76+ 68- 67+ 69+ 47- 4  11  19
   Petrunin, Nikita           BY 20k  4 75+ 62+ 56- 57- 74+ 69+ 4  11  19
60 Zakharov, Aleksei          RU 18k  4 28- 57+ 55+ 54- 48- 52- 2   9  32
61 Alferenkov, Klim           RU 19k  4 56- 70+ 47- 48- 75+ 65+ 3   8  22
62 Toropchin, Artemiy         RU 19k  4 41- 59- 78+ 75+ 63+ 53- 3   7  22
63 Dohnke, Timon Ingo         DE 18k  4 50- 69+ 43- 55- 62- 68+ 2   6  26
64 Morcoase, Florin Alexandru RO 16k  4 37- 38- 45- 50- 43- 51- 0   0  36
65 Gemar, Nikita              RU 20k  3 47- 67- 70+ 77+ 66+ 61- 3   7  19
66 Gusarov, Andrey            RU 20k  3 58- 74+ 57- 71+ 65- 77+ 3   6  17
67 Anufrieva, Anna            RU 20k  3 57- 65+ 73+ 58-  -   -  2   5½ 13½
68 Kradinova, Ksenia          RU 18k  3 42- 43- 58+ 51- 53- 63- 1   4  30
69 Bogovskiy, Sergey          RU 19k  3 77+ 63- 71+ 47- 58- 59- 2   4  21
70 Smolski, Usevalad          BY 20k  3 48- 61- 65- 78+ 77+ 75+ 3   4  16
71 Kibireva, Viktoria         RU 18k  3 53- 52- 69- 66- 72+ 57- 1   2½ 22½
72 Olshevsky, Timophey        RU 20k 2½ 78+ 40- 48- 76+ 71-  -  2   3  17
73 Pozdeeva, Arina            RU 20k 2½ 40- 77+ 67- 74- 76+  -  2   3  14
74 Kissel, Uliana             RU 20k  2 76- 66- 77- 73+ 59- 78+ 2   3½ 13½
75 Vdovenko, Sofya            RU 20k  2 59- 78+ 76+ 62- 61- 70- 2   3  18
76 Sobolev, Fedor             RU 20k  2 74+ 58- 75- 72- 73- fr  2   3  14
77 Aminov, Almir              RU 20k  1 69- 73- 74+ 65- 70- 66- 1   2  16½
78 Bogdanov, Sergey           RU 20k  1 72- 75- 62- 70- fr  74- 1   0  13½

Campionatul European de GO pentru Juniori U16

Loc   Nume                  Tara Rng MMS R1 R2  R3  R4  R5  R6 P SODOSSOS
 1 Mykhalyuk, Yurii           UA  3d 19  7-  5+  9+  8+  2+  3+ 5  89 106
 2 Popov, Stepan              RU  3d 19 10+ 11+  8+  4+  1-  7+ 5  85 104
 3 Pitrop, Alexandru-Petre    RO  2k 18  9+  8- 11+ 12+  4+  1- 4  67 103
 4 Ketelaars, Alex Alois      NL  2d 18 12+  7+  6+  2-  3- 13+ 4  66 103
 5 Khabazov, Nikita           RU  3d 18 11-  1- 16+ 10+  8+  9+ 4  66 101
 6 Chernykh, Anton            RU  3k 17 18+ 10+  4-  9- 16+ 11+ 4  62  97
 7 Michaeli, Tal              IL  2d 17  1+  4- 12- 15+ 11+  2- 3  50 103
 8 Verteletskyi, Vladyslav    UA  2d 17 13+  3+  2-  1-  5- 16+ 3  49 105
 9 Miljutkin, Dmitrij         RU  3d 17  3- 13+  1-  6+ 12+  5- 3  49 104
10 Dobranis, Darius           RO  2k 17  2-  6- 14+  5- 15+ 12+ 3  47 101
11 Glushko, Alexandr          RU  1k 16  5+  2-  3- 13+  7-  6- 2  34 105
12 Fionin, Grigory            RU  1d 16  4- 16+  7+  3-  9- 10- 2  32 102
13 Havelka, Samuel            CZ  2k 16  8-  9- 17+ 11- 14+  4- 2  30  98
14 Kriese, Anton              DE  3k 16  -  -   10- 17+ 13- 18+ 2  28  87
15 Aminov, Adel               RU  4k 15 16- 21+ 18+  7- 10- 17+ 3  41  90
16 Zuev, Daniil               RU  3k 15 15+ 12-  5- 18+  6-  8- 2  29  97
17 Pylypchuk, Andrii          UA  5k 14 21+ 18+ 13- 14- 19+ 15- 3  40  87
18 Heaulme, Melissa           FR  3k 14  6- 17- 15- 16- 21+ 14- 1  13  90
19 Csoti, Sebestyen           HU  7k 13 20+ 22+ 21- 23+ 17- 24+ 4  42  69
20 Stecenko, Anastasia        RU  7k 13 19- 24+ 22+ 21- 23+ 26+ 4  30  56
21 Lubsanov, Maxim            RU  6k 13 17- 15- 19+ 20+ 18- 25+ 3  28  71
22 Kalimullin, Bogdan         RU  8k 11 24+ 19- 20- 25+ 26+ 23- 3  12  47
23 Malko, Yaroslav            UA 11k  9 26+ 25+ 24+ 19- 20- 22+ 4  23  49
24 Pushin, Danil              RU  9k  9 22- 20- 23- 26+ 25+ 19- 2   3  49
25 Kreiner, Franziska         DE 16k  2 fr  23- 26+ 22- 24- 21- 2   2  44
26 Samsonov, Dmitriy          RU 16k  1 23- fr  25- 24- 22- 20- 1   0  44

Campionatul European de GO pentru Juniori U20

Loc   Nume                  Tara Rng MMS R1 R2  R3  R4  R5  R6 P SODOSSOS
 1 Podpěra, Lukáš             CZ  5d  5  7+  8+  5+  2+  4+  3- 5  18½ 22½
 2 Vashurov, Alexandr         RU  5d  5  9+  4+  3+  1-  5+  6+ 5  16½ 21½
 3 Eerbeek, Alexander         NL  5d  4  4- fr   2- 10+  7+  1+ 4  13  22
 4 Kairo, Glib                UA  2k  4  3+  2- 11+  7+  1-  9+ 4  10  20
 5 Serban, Mihai-Valentin     RO  5d 3½ 10+  6+  1-  8+  2-  -  3   8  18
 6 Ruzhanskij, Roman          UA  3d  3 fr   5-  7-  9+  8+  2- 3   7  18½
 7 Bocle, Milena              FR  1d  3  1- 10+  6+  4-  3- 11+ 3   6  19
 8 Städtler, André Leander    DE  3d  3 11+  1-  9+  5-  6- 10+ 3   5  16½
 9 Egeberg, Jonas             NO  1k  2  2- 11+  8-  6- fr   4- 2   2  17
10 Albrecht, Domonkos         HU  1k  2  5-  7- fr   3- 11+  8- 2   2  15½
11 Andrei, Razvan Constantin  RO  3k  1  8-  9-  4- fr  10-  7- 1   0  14
1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (4 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...

Campionatul European de Juniori 2011

La Brno, Campionatul European de Juniori a luat sfârșit. La categoria Sub 12 ani, Silvestru State a reușit să ocupe locul 4 și să se califice pentru Campionatul Mondial de Juniori 2011, care va avea loc în București la jumătatea lunii august. Ceilalți juniori români la categoria Sub 12 ani au ocupat următoarele locuri:
7 Darius Dobranis
8 Denis Dobranis
16 Dragoș Gorgovan
19 Soranna Bacanu
20 Albert Trifan
24 BogdanCaragea
25 Sebastian State

La categoria Sub 16 ani, Theodor Toma, cu 4 victorii din 6 partide, a reușit să ocupe locul 4, ratând podiumul la numai 2 puncte de SOS. La aceiași categorie au mai participat și:
14 Alexandru Nae
21 Alexandru Iacob
22 Cristina Axente

La categoria Sub 20 de ani, România a fost reprezentată doar de Ruxandra Toma, ocupanta locului 18.

Campionatul European de Juniori – Sub 12 ani

Loc Nume                Rng Ta MMS R1  R2  R3   R4  R5 R6 PtSOSSOSOS
 1 Verteleckyi, Vladysl  3k UA 18  9+  4+  7+   2+  3+  5+ 6 92 547
 2 Popov, Stepan         1d RU 17 11+ 10+  3+   1-  4+  6+ 5 92 539
 3 Krusheknytskyi, Vale  5k UA 16  7+  8+  2-  11+  1-  4+ 4 93 541
 4 State, Silvestru      4k RO 15  5+  1-  8+   6+  2-  3- 3 95 546
 5 Aminov, Adel          4k RU 15  4-  6- 10+   9+  7+  1- 3 91 537
 6 Glushko, Alexandr     5k RU 15  8-  5+  9+   4- 10+  2- 3 89 540
 7 Dobranis, Darius      3k RO 15  3- 13+  1-   8+  5-  9+ 3 88 524
 8 Dobranis, Denis       4k RO 14  6+  3-  4-   7- 11+ 10- 2 89 535
 9 Vazquez, Oscar        4k ES 14  1- 11+  6-   5- 15+  7- 2 88 511
10 Pylypchuk, Andrii     9k UA 14 12+  2-  5-  13+  6-  8+ 3 85 503
11 Kamysheva, Rada       7k RU 14  2-  9- 12+   3-  8- 14+ 2 85 502
12 Petrov, Danila       11k RU 13 10- 14+ 11-  16+ 13+ 15+ 4 71 438
13 Smith, Roella        11k UK 11 22+  7- 14-  10- 12- 17+ 2 71 433
14 Christiaans, Colin   12k NL 11 17+ 12- 13+  15- 16+ 11- 3 69 416
15 Malko, Yaroslav      13k UA 11 16+ 22+ 17+  14+  9- 12- 4 66 410
16 Gorgovan, Dragos Ioa 13k RO 10 15- 17+ 22+  12- 14- 18+ 3 62 379
17 Turan, Andras        12k HU 10 14- 16- 15-  18+ 19+ 13- 2 61 374
18 Pavlov, Alexander    13k RU  9 19- 20- 24+  17- 22+ 16- 2 53 331
19 Bacanu, Soranna      15k RO  9 18+ 21+ 20+  22+ 17- 23- 4 53 310
20 Trifan, Albert Catal 15k RO  9 24+ 18+ 19-  23+ 21- 22+ 4 50 298
21 Samajova, Kamila     16k CZ  9 26+ 19- 29+  25+ 20+ 24+ 5 43 264
22 Koellner, Barnabas   12k HU  8 13- 15- 16-  19- 18- 20- 0 59 355
23 Vavryk, Anastasia    17k UA  8 28+ 24+ 25+  20- 26+ 19+ 5 44 261
24 Caragea, Bogdan      15k RO  7 20- 23- 18-  26+ 30+ 21- 2 46 265
25 State, Sebastian     17k RO  7 34+ 26+ 23-  21- 27+ 31+ 4 38 222
26 Koellner, Dora       16k HU  6 21- 25- 27+  24- 23- 29+ 2 42 238
27 Kushnir, Feliks      18k UA  6 30+ 34+ 26-  28+ 25- 35+ 4 32 203
28 Krasnovskiy, Artem   17k RU  6 23- 29- 35+  27- 34+ 30+ 3 32 202
29 Tymofienko, Pavlo    18k UA  5 33+ 28+ 21-  30- 38+ 26- 3 35 189
30 Vasa, Vojtech        18k CZ  5 27- 31+ 34+  29+ 24- 28- 3 33 206
31 Lacko, Adrian        19k SK  5 37+ 30- 32+  39+ 36+ 25- 4 29 158
32 Mishchuk, Olexandr   20k UA  5 38+ 37+ 31-  44+ 40+ 36+ 5 23 134
33 Alferenkov, Klim     19k RU  5 29- 39+ 36-  51+ 47+ 34+ 4 20 146
34 Dohnke, Timon        17k DE  4 25- 27- 30-  40+ 28- 33- 1 32 178
35 Weigmann, Arved      19k DE  4 40+ 43+ 28-  36- 37+ 27- 3 26 150
36 Plhak, Jan           20k CZ  4 48+ 50+ 33+  35+ 31- 32- 4 23 127
37 Vdovenko, Amelia     19k RU  4 31- 32- 47+  45+ 35- 42+ 3 22 131
38 Kaufmann, Lukas      20k CZ  4 32- 48+ 51+  41+ 29- 40+ 4 19 134
39 Vasova, Dita         20k CZ  4 51+ 33- 50+  31- 43+ 41+ 4 19 115
40 Pcheliakova, Victori 19k RU  3 35- 42+ 45+  34- 32- 38- 2 23 133
41 Smith, Kelda         20k UK  3 49+ 45- 42+  38- 44+ 39- 3 19 101
42 Korzhynovskyi, Bohda 20k UA  3 44+ 40- 41- free 45+ 37- 3 18 115
43 Pavlova, Maria       20k RU  3 46+ 35- 44-  48+ 39- 47+ 3 18 111
44 Sindelar, Vladimir   20k CZ  3 42- 49+ 43+  32- 41- 48+ 3 18 107
45 Broz, Ondrej         20k CZ  3 47+ 41+ 40-  37- 42- 52+ 3 15 115
46 An-Zhan, Anna        20k ES  3 43- 47- 48-  52+ 49+ 50+ 3 11  92
47 Chaika, Yevhen       20k UA  2 45- 46+ 37-  49+ 33- 43- 2 20  98
48 Biesiedina, Viktorii 20k UA  2 36- 38- 46+  43- 52+ 44- 2 17 102
49 Kaliuzhnyi, Roman    20k UA  2 41- 44- 52+  47- 46- 51+ 2 12  98
50 Ruzicka, Felix       20k DE  2 52+ 36- 39-  --  51+ 46- 2 12  83
51 Lahodniuk, Danylo    20k UA  1 39- 52+ 38-  33- 50- 49- 1 17  95
52 Mezhibovskiy, Lev    20k RU  0 50- 51- 49-  46- 48- 45- 0 13  84

Campionatul European de Juniori – Sub 16 ani

Loc Nume                Rng Ta MMS R1  R2   R3   R4   R5   R6 PtSOSSOSOS
 1 Surma, Mateusz        5d PL 25  11+  4+   3+   2+   5+   7+ 6 135 804
 2 Wong, Vanessa         4d UK 24  10+  6+  14+   1-   3+   8+ 5 133 800
 3 Vashurov, Alexander   4d RU 23   9+  5+   1-   4+   2-  12+ 4 137 792
 4 Toma, Theodor         1d RO 23   8+  1-   7+   3-  11+   5+ 4 135 802
 5 Mykhaliuk, Yurii      2d UA 22  12+  3-   6+  10+   1-   4- 3 135 802
 6 Hamrah, Schayan       1d AT 22   7+  2-   5-   9+   8-  10+ 3 133 789
 7 Mladenova, Magdalena  1d BG 22   6- 13+   4-  14+  10+   1- 3 132 792
 8 Ketelaars, Alex       2d NL 22   4- 14-  13+  12+   6+   2- 3 131 786
 9 Welticke, Jonas       1k DE 22   3- 10-  19+   6-  14+  11+ 3 125 774
10 Milyutkin, Dmitry     1k RU 21   2-  9+  11+   5-   7-   6- 2 133 790
11 Moennikes, Florian    1k DE 21   1- 12+  10-  15+   4-   9- 2 132 776
12 Melkisheva, Anastasi  1k RU 21   5- 11-  15+   8-  13+   3- 2 129 779
13 Boviz, Dominik        2k HU 21  15+  7-   8-  16+  12-  14+ 3 125 757
14 Nae, Alexandru        2k RO 20  16+  8+   2-   7-   9-  13- 2 131 761
15 Oeff, Alan            2k DE 20  13- 16+  12-  11-  17-  18+ 2 119 720
16 Babicka, Katerina     3k CZ 20  14- 15-  18+  13-  20+  17+ 3 115 695
17 Csizmadia, Robert     5k HU 18  19+ 18-  21+  20-  15+  16- 3 111 652
18 Havelka, Samuel       6k CZ 18  21+ 17+  16-  19+  22+  15- 4 108 652
19 Kriese, Anton         4k DE 18  17- 20+   9-  18-  21-  22+ 2 108 644
20 Zuev, Daniil          6k RU 18  22+ 19-  24+  17+  16-  21+ 4 101 618
21 Iacob, Alexandru      5k RO 17  18- 22-  17-  23+  19+  20- 2 101 608
22 Axente, Cristina      7k RO 15  20- 21+  23-  24+  18-  19- 2  98 585
23 Ruzicka, Martin       9k DE 14  24- 28+  22+  21-  25+  26- 3  82 502
24 Albrecht, Gabor       9k HU 13  23+ 25+  20-  22-  26-  27- 2  85 497
25 Antonov, Nikolai     10k RU 13  27+ 24-  28+  26-  23-  29+ 3  73 449
   Junek, Martin        12k CZ 13  28- 29+  27+  25+  24+  23+ 5  73 449
27 Kralik, Michal       10k SK 12  25- 30-  26-  28+  29-  24+ 2  70 428
28 Zahonyi, Gyorgy      11k HU 11  26+ 23-  25-  27-  30+  31- 2  72 407
29 Yashov, Kristian     13k BG 10  30- 26-  32+  31+  27+  25- 3  67 372
30 Salajková, Tereza    13k CZ 10  29+ 27+  31-  32-  28-  34+ 3  58 347
31 Tomek, Vojtech       15k CZ 10  32+ 37+  30+  29-  33+  28+ 5  51 327
32 Podperova, Anna      15k CZ  9  31- 34+  29-  30+  37+  33+ 4  47 299
33 Praus, Jan           16k CZ  6  37- 35+  38-  34+  31-  32- 2  41 244
34 Dohnalkova, Adela    17k CZ  6  39+ 32-  37+  33-  38+  30- 3  40 252
35 Kubita, Mikulas      18k CZ  6  38+ 33-  39+  36-  44+  37+ 4  30 191
36 Solnicka, Marketa    19k CZ  6  --  --   41+  35+  40+  38+ 4  23 124
37 Garrido, Elena       17k ES  5  33+ 31-  34-  38+  32-  35- 2  42 243
38 Bonatskyi, Oleksandr 17k UA  5  35- 39+  33+  37-  34-  36- 2  34 206
39 Zolotarov, Valentyn  17k UA  5  34- 38-  35-  40-  43+ free 2  30 178
40 Dvorackova, Eva      19k CZ  5  41- 45+  43+  39+  36-  46+ 4  24 137
41 Kucera, Lukas        19k CZ  5  40+ 42-  36- free  46+  44+ 4  24 124
42 Kovarik, Frantisek   19k CZ  5  45+ 41+  --   --   --   --  2  12  68
43 Drbal, Cenek         20k CZ  4 free 44+  40-  46+  39-  45+ 4  20 135
44 Sandarrubia, Jaime   20k ES  3  46+ 43- free  45+  35-  41- 3  21 135
45 Vernyhora, Maksym    19k UA  3  42- 40-  46+  44- free  43- 2  20 117
46 Kralikova, Zuzana    20k SK  1  44- free 45-  43-  41-  40- 1  20 129

Campionatul European de Juniori – Sub 20 ani

Loc Nume                Rng Ta MMS R1   R2   R3    R4   R5  R6 PtSOSSOSOS
 1 Lisy, Pavol           5d SK 27   3+   4+   2+   7+   6+   8+ 6 144 875
 2 Jabarin, Ali          6d IL 25   7+   6+   1-   5+   3+   4- 4 147 869
 3 Kraemer, Lukas        4d DE 25   1-   8+   5+   4+   2-   6+ 4 147 866
 4 Mitic, Nikola         5d RS 25   8+   1-   6+   3-   7+   2+ 4 146 873
 5 Podpera, Lukas        4d CZ 24   6-   7+   3-   2-   9+  10+ 3 139 840
 6 Lin, Viktor           5d AT 23   5+   2-   4-   9+   1-   3- 2 148 848
 7 Ruzhanskyi, Roman     2d UA 23   2-   5-   8+   1-   4-  11+ 2 145 845
 8 Eerbeek, Alexander    4d NL 23   4-   3-   7-  10+  11+   1- 2 142 837
 9 Bartonek, Tomas       2k CZ 22  12+  10+  11+   6-   5-  15+ 4 125 764
10 Albrecht, Domonkos    2k HU 21  11+   9-  13+   8-  12+   5- 3 128 760
11 Kouba, Petr           1k CZ 21  10-  12+   9-  13+   8-   7- 2 127 767
12 Vernimmen, Suzanne    3k NL 19   9-  11-  14+  15+  10-  13- 2 118 685
13 Tolgyesi, Renato      5k HU 19  14+  15+  10-  11-  16+  12+ 4 109 656
14 Garcia-Roig, Jordi    5k ES 18  13-  17+  12-  18+  15-  16+ 3  92 555
15 Perez, Miguel         6k ES 17  16+  13-  17+  12-  14+   9- 3 104 601
16 Brinda, Jan          10k CZ 13  15-  18+  19+  17+  13-  14- 3  87 487
17 Stefan, Alexander    10k DE 13  18+  14-  15-  16-  20+  23+ 3  70 440
18 Toma, Ruxandra       12k RO 11  17-  16-  21+  14-  22+ free 3  67 402
19 Dvoracek, Mikolas    15k CZ  9  21-  20+  16- free  23+  22+ 4  45 308
20 Cajka, Jakub         16k CZ  8  22+  19- free  23+  17-  21+ 4  45 291
21 Sajvaldova, Zuzana   16k CZ  8  19+  23+  18-  22+ free  20- 4  43 288
22 Smolarikova, Katarin 16k SK  5  20- free  23-  21-  18-  19- 1  43 288
23 Palii, Oleh          19k UA  3 free  21-  22+  20-  19-  17- 2  45 291
1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (5 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...

Campionatul European de Juniori 2011 – Clasamente partiale

Campionatul European de Juniori – Sub 12 ani

Loc Nume                Rng Ta.MMS R1  R2  R3  R4PtSOSSOSOS
 1 Verteleckyi, Vladysl  3k UA 16  9+  2+  7+  3+ 4 57 225
 2 State, Silvestru      4k RO 15  6+  1-  8+  5+ 3 57 225
 3 Popov, Stepan         1d RU 15 10+ 11+  4+  1- 3 57 216
 4 Krusheknytskyi, Vale  5k UA 15  7+  8+  3- 10+ 3 55 223
 5 Glushko, Alexandr     5k RU 14  8-  6+  9+  2- 2 55 227
 6 Aminov, Adel          4k RU 14  2-  5- 11+  9+ 2 55 219
 7 Dobranis, Darius      3k RO 14  4- 14+  1-  8+ 2 54 215
 8 Dobranis, Denis       4k RO 13  5+  4-  2-  7- 1 58 221
 9 Vazquez, Oscar        4k ES 13  1- 10+  5-  6- 1 57 221
10 Kamysheva, Rada       7k RU 13  3-  9- 12+  4- 1 54 214
11 Pylypchuk, Andrii     9k UA 13 12+  3-  6- 14+ 2 50 202
12 Petrov, Danila       11k RU 11 11- 15+ 10- 16+ 2 45 184
13 Malko, Yaroslav      13k UA 11 16+ 19+ 17+ 15+ 4 36 157
14 Smith, Roella        11k UK 10 19+  7- 15- 11- 1 45 184
15 Christiaans, Colin   12k NL 10 17+ 12- 14+ 13- 2 41 164
16 Gorgovan, Dragos Ioa 13k RO  9 13- 17+ 19+ 12- 2 39 158
17 Turan, Andras        12k HU  9 15- 16- 13- 20+ 1 38 148
18 Bacanu, Soranna      15k RO  9 20+ 22+ 21+ 19+ 4 31 123
19 Koellner, Barnabas   12k HU  8 14- 13- 16- 18- 0 39 151
20 Pavlov, Alexander    13k RU  8 18- 21- 23+ 17- 1 32 125
21 Trifan, Albert Catal 15k RO  8 23+ 20+ 18- 24+ 3 29 113
22 Samajova, Kamila     16k CZ  7 25+ 18- 29+ 26+ 3 23  95
23 Caragea, Bogdan      15k RO  6 21- 24- 20- 25+ 1 27 107
24 Vavryk, Anastasia    17k UA  6 30+ 23+ 26+ 21- 3 23  96
25 Koellner, Dora       16k HU  5 22- 26- 27+ 23- 1 23  90
26 State, Sebastian     17k RO  5 31+ 25+ 24- 22- 2 22  87
27 Kushnir, Feliks      18k UA  5 28+ 31+ 25- 30+ 3 18  76
28 Vasa, Vojtech        18k CZ  5 27- 32+ 31+ 29+ 3 17  68
29 Tymofienko, Pavlo    18k UA  4 37+ 30+ 22- 28- 2 19  69
30 Krasnovskiy, Artem   17k RU  4 24- 29- 34+ 27- 1 18  73
31 Dohnke, Timon        17k DE  4 26- 27- 28- 36+ 1 18  68
32 Lacko, Adrian        19k SK  4 38+ 28- 35+ 41+ 3 13  49
33 Plhak, Jan           20k CZ  4 47+ 50+ 37+ 34+ 4  8  40
34 Weigmann, Arved      19k DE  3 36+ 45+ 30- 33- 2 13  44
35 Mishchuk, Olexandr   20k UA  3 39+ 38+ 32- 43+ 3 12  39
36 Pcheliakova, Victori 19k RU  3 34- 42+ 40+ 31- 2 11  49
37 Alferenkov, Klim     19k RU  3 29- 41+ 33- 48+ 2 11  44
38 Vdovenko, Amelia     19k RU  3 32- 35- 46+ 40+ 2 11  42
39 Kaufmann, Lukas      20k CZ  3 35- 47+ 48+ 44+ 3  7  38
40 Broz, Ondrej         20k CZ  2 46+ 44+ 36- 38- 2 10  37
41 Vasova, Dita         20k CZ  2 48+ 37- 50+ 32- 2  9  38
42 Korzhynovskyi, Bohda 20k UA  2 43+ 36- 44- fr  2  8  35
43 Sindelar, Vladimir   20k CZ  2 42- 49+ 45+ 35- 2  8  33
44 Smith, Kelda         20k UK  2 49+ 40- 42+ 39- 2  8  31
45 Pavlova, Maria       20k RU  2 51+ 34- 43- 47+ 2  7  36
46 Chaika, Yevhen       20k UA  2 40- 51+ 38- 49+ 2  7  32
47 Biesiedina, Viktorii 20k UA  1 33- 39- 51+ 45- 1 10  27
48 Lahodniuk, Danylo    20k UA  1 41- 52+ 39- 37- 1  8  31
49 Kaliuzhnyi, Roman    20k UA  1 44- 43- 52+ 46- 1  6  27
50 Ruzicka, Felix       20k DE  1 52+ 33- 41- --  1  6  21
51 An-Zhan, Anna        20k ES  1 45- 46- 47- 52+ 1  5  28
52 Mezhibovskiy, Lev    20k RU  0 50- 48- 49- 51- 0  4  25

Campionatul European de Juniori – Sub 16 ani

Loc Nume                Rng Ta.MMS R1  R2  R3  R4PtSOSSOSOS
 1 Surma, Mateusz        5d PL 23  8+  5+  2+  3+ 4 86 341
 2 Vashurov, Alexander   4d RU 22 13+  4+  1-  5+ 3 86 338
 3 Wong, Vanessa         4d UK 22  6+  7+ 12+  1- 3 85 338
 4 Mykhaliuk, Yurii      2d UA 22 11+  2-  7+  6+ 3 84 339
 5 Toma, Theodor         1d RO 21 10+  1-  9+  2- 2 87 335
 6 Milyutkin, Dmitry     1k RU 21  3- 13+  8+  4- 2 85 333
 7 Hamrah, Schayan       1d AT 21  9+  3-  4- 13+ 2 85 332
 8 Moennikes, Florian    1k DE 21  1- 11+  6- 15+ 2 83 333
 9 Mladenova, Magdalena  1d BG 21  7- 14+  5- 12+ 2 82 333
10 Ketelaars, Alex       2d NL 21  5- 12- 14+ 11+ 2 81 331
11 Melkisheva, Anastasi  1k RU 20  4-  8- 15+ 10- 1 83 327
12 Nae, Alexandru        2k RO 20 16+ 10+  3-  9- 2 82 324
13 Welticke, Jonas       1k DE 20  2-  6- 17+  7- 1 81 327
14 Boviz, Dominik        2k HU 20 15+  9- 10- 16+ 2 79 318
15 Oeff, Alan            2k DE 19 14- 16+ 11-  8- 1 79 321
16 Babicka, Katerina     3k CZ 18 12- 15- 18+ 14- 1 76 308
17 Kriese, Anton         4k DE 17 19- 20+ 13- 18- 1 71 278
18 Havelka, Samuel       6k CZ 17 21+ 19+ 16- 17+ 3 68 276
19 Csizmadia, Robert     5k HU 17 17+ 18- 21+ 20- 2 67 263
20 Zuev, Daniil          6k RU 17 22+ 17- 23+ 19+ 3 62 254
21 Iacob, Alexandru      5k RO 16 18- 22- 19- 24+ 1 62 248
22 Axente, Cristina      7k RO 15 20- 21+ 24- 23+ 2 59 235
23 Albrecht, Gabor       9k HU 13 24+ 25+ 20- 22- 2 57 220
24 Ruzicka, Martin       9k DE 13 23- 28+ 22+ 21- 2 54 225
25 Antonov, Nikolai     10k RU 12 26+ 23- 28+ 27- 2 45 188
26 Kralik, Michal       10k SK 11 25- 29- 27- 28+ 1 42 169
   Junek, Martin        12k CZ 11 28- 30+ 26+ 25+ 3 42 169
28 Zahonyi, Gyorgy      11k HU 10 27+ 24- 25- 26- 1 47 183
29 Salajková, Tereza    13k CZ  9 30+ 26+ 31- 32- 2 35 138
   Yashov, Kristian     13k BG  9 29- 27- 32+ 31+ 2 35 138
31 Tomek, Vojtech       15k CZ  8 32+ 34+ 29+ 30- 3 30 125
32 Podperova, Anna      15k CZ  7 31- 35+ 30- 29+ 2 31 121
33 Praus, Jan           16k CZ  6 34- 37+ 36- 35+ 2 19  81
34 Garrido, Elena       17k ES  5 33+ 31- 35- 36+ 2 24  88
35 Dohnalkova, Adela    17k CZ  5 41+ 32- 34+ 33- 2 21  92
36 Bonatskyi, Oleksandr 17k UA  5 37- 41+ 33+ 34- 2 18  79
37 Kubita, Mikulas      18k CZ  4 36+ 33- 41+ 39- 2 18  64
38 Dvorackova, Eva      19k CZ  4 42- 45+ 43+ 41+ 3 11  54
39 Solnicka, Marketa    19k CZ  4 --  --  42+ 37+ 2  9  40
40 Kovarik, Frantisek   19k CZ  4 45+ 42+ --  --  2  7  34
41 Zolotarov, Valentyn  17k UA  3 35- 36- 37- 38- 0 18  68
42 Kucera, Lukas        19k CZ  3 38+ 40- 39- fr  2 14  41
43 Drbal, Cenek         20k CZ  3 fr  44+ 38- 46+ 3 10  37
44 Sandarrubia, Jaime   20k ES  3 46+ 43- fr  45+ 3  8  38
45 Vernyhora, Maksym    19k UA  2 40- 38- 46+ 44- 1 12  34
46 Kralikova, Zuzana    20k SK  1 44- fr  45- 43- 1  8  38

Campionatul European de Juniori – Sub 20 ani

Loc Nume                Rng Ta.MMS R1  R2  R3  R4PtSOSSOSOS
 1 Lisy, Pavol           5d SK 25  3+  4+  2+  7+ 4 93 371
 2 Jabarin, Ali          6d IL 24  7+  5+  1-  6+ 3 92 369
   Kraemer, Lukas        4d DE 24  1-  8+  6+  4+ 3 92 369
 4 Mitic, Nikola         5d RS 23  8+  1-  5+  3- 2 94 364
 5 Lin, Viktor           5d AT 23  6+  2-  4-  9+ 2 90 362
 6 Podpera, Lukas        4d CZ 22  5-  7+  3-  2- 1 93 367
   Ruzhanskyi, Roman     2d UA 22  2-  6-  8+  1- 1 93 367
 8 Eerbeek, Alexander    4d NL 22  4-  3-  7- 11+ 1 89 360
 9 Bartonek, Tomas       2k CZ 21 12+ 11+ 10+  5- 3 83 323
10 Kouba, Petr           1k CZ 21 11- 12+  9- 13+ 2 77 313
11 Albrecht, Domonkos    2k HU 20 10+  9- 13+  8- 2 81 323
12 Vernimmen, Suzanne    3k NL 19  9- 10- 14+ 15+ 2 75 276
13 Tolgyesi, Renato      5k HU 17 14+ 15+ 11- 10- 2 74 274
14 Garcia-Roig, Jordi    5k ES 17 13- 17+ 12- 18+ 2 56 252
15 Perez, Miguel         6k ES 16 16+ 13- 17+ 12- 2 60 247
16 Brinda, Jan          10k CZ 13 15- 18+ 19+ 17+ 3 43 196
17 Stefan, Alexander    10k DE 11 18+ 14- 15- 16- 1 55 207
18 Toma, Ruxandra       12k RO  9 17- 16- 20+ 14- 1 48 178
19 Dvoracek, Mikolas    15k CZ  7 20- 21+ 16- fr  2 33 121
20 Sajvaldova, Zuzana   16k CZ  7 19+ 23+ 18- 22+ 3 24 123
21 Cajka, Jakub         16k CZ  7 22+ 19- fr  23+ 3 21  96
22 Smolarikova, Katarin 16k SK  5 21- fr  23- 20- 1 21  87
23 Palii, Oleh          19k UA  3 fr  20- 22+ 21- 2 21  87
1 stea2 stele3 stele4 stele5 stele (6 vot(uri), media: 5,00 din 5)
Se încarcă...