Pentru detalii referitoare la modul de alcătuire a Clasamentului jucătorilor români de nivel Kyu vizitați pagina Clasamente.

Loc  Nume			 V   P  Procent
1   Vlad Roman			 5   1  83.33%
2   Alexandru Suciu		 9   2  81.82%
2   Dan Amira			 9   2  81.82%
4   Cornel Pegulescu		17   4  80.95%
5   Cezar Ungurean		 8   2  80.00%
5   Sorin Vaida			 8   2  80.00%
7   Daniel Dogeanu		 4   1  80.00%
8   Catalin Albu		13   4  76.47%
8   Sandu Teodor		13   4  76.47%
9   Gabriel Stefanescu		 9   3  75.00%
10  Stefan Radu			11   4  73.33%
11  Alexandru Pitrop		22  10  68.75%
12  Octavian Marcu		16   8  66.67%
13  Adrian Becheanu		12   6  66.67%
14  Sabin Cirimpei		 8   4  66.67%
15  Bing Deng			 6   3  66.67%
15  Traian Ionescu		 6   3  66.67%
17  Dan Ardelean		 4   2  66.67%
17  Dan_Cristian Tacu		 4   2  66.67%
17  Francisc Budai		 4   2  66.67%
17  Laurentiu Nicola		 4   2  66.67%
17  Nicolae Purcar		 4   2  66.67%
17  Ovidiu_Mihai Tacu		 4   2  66.67%
17  Stefan Pestean		 4   2  66.67%
24  Alexandru Nae		78  41  65.55%
25  Ioan Cherestes		22  12  64.71%
26  Florin Laurentiu		11   6  64.71%
27  Iulian Lungu		16   9  64.00%
27  Yong Peng			16   9  64.00%
29  Alexandru Iacob		39  22  63.93%
30  Larisa Popescu		21  12  63.64%
31  Andrei Stan			 7   4  63.64%
31  Marius Dorobantu		 7   4  63.64%
31  Marius Vandici		 7   4  63.64%
34  Costel Pintilie		32  20  61.54%
35  Mihnea Encean		11   7  61.11%
35  Sorin Padurariu		11   7  61.11%
37  Ion_Codin Cocioaba		14   9  60.87%
38  Silvestru State		85  55  60.71%
39  Aron Balazs			17  11  60.71%
40  Andrei Cherestes		23  15  60.53%
41  Flaviu Berbecariu		15  10  60.00%
42  Adrian-Jose Neamtu		 9   6  60.00%
43  Gabriela Coman		 3   2  60.00%
43  Ioan Olah			 3   2  60.00%
43  Mihaela Mastan		 3   2  60.00%
43  Radu Serban			 3   2  60.00%
47  Tudor Berende		31  21  59.62%
48  Andrei Simon		16  11  59.26%
49  George Chirila		16  11  59.26%
50  Alexandru Gorgoi		13   9  59.09%
50  Catalin_Stefan Dorus	13   9  59.09%
52  Denis Dascalu		 7   5  58.33%
53  Cristiana Ciora		35  27  56.45%
54  Rares Ghioc			25  20  55.56%
55  Dan Barna			 5   4  55.56%
55  Paul Grangure		 5   4  55.56%
57  Viorel Ichim		36  29  55.38%
58  Alexandru Filippi		12  10  54.55%
58  Mihaela Gradinariu		12  10  54.55%
60  Gabriel Vlad		 6   5  54.55%
60  Gabriel_Andrei Ormos	 6   5  54.55%
60  Ionel Axente		 6   5  54.55%
60  Neculai Pitrop		 6   5  54.55%
60  Sabin_Alexandru Purice	 6   5  54.55%
65  Alice Trifu			31  26  54.39%
66  Cristian Neanu		20  17  54.05%
67  Octavian Partenie		27  23  54.00%
68  Daniel Haja			26  23  53.06%
69  Dorin Chis			27  24  52.94%
70  Adrian Gall			 9   8  52.94%
70  Zoltan Nagy			 9   8  52.94%
72  Cristina Axente		53  48  52.48%
73  Ferenc Balazs		12  11  52.17%
74  Valeria Costea		27  25  51.92%
75  Dan_Catalin Barbulescu	17  16  51.52%
76  Darius Dobranis		35  34  50.72%
77  Sergiu Lupo			16  16  50.00%
78  Irina Suciu			11  11  50.00%
79  Csaba Dani			 3   3  50.00%
79  Dan Jebeleanu		 3   3  50.00%
79  Lidia Agafitei		 3   3  50.00%
79  Mihai Ghetu			 3   3  50.00%
79  Mihnea Radulescu		 3   3  50.00%
79  Sorin_Toma Boc		 3   3  50.00%
79  Viorel Bogea		 3   3  50.00%
86  Octavian Trutiu		 2   2  50.00%
87  Radu Asandei		 1   1  50.00%
88  Vasile Bunea		27  30  47.37%
89  Ferenc Toth			 8   9  47.06%
89  Tiberiu Gociu		 8   9  47.06%
91  Adrian Horceag		 7   8  46.67%
91  Cristian Zamfirache		 7   8  46.67%
93  Denis Dobranis		30  35  46.15%
94  Dumitru Cucu		22  26  45.83%
95  Liliana Iacob		10  12  45.45%
96  Allen Coliban		 5   6  45.45%
96  Andreea-Cristina Mircea	 5   6  45.45%
96  Levente Csapo		 5   6  45.45%
99  Nichita Fedul		14  18  43.75%
100 Iulian Dragomir		21  28  42.86%
101 Gabriel Ciora		17  23  42.50%
102 Adrian Nedan		 5   7  41.67%
103 Diana Mastan		12  17  41.38%
104 Claudiu_Adrian Girlonta	 7  10  41.18%
104 Damaschin Berende		 7  10  41.18%
104 Emilian Dima		 7  10  41.18%
107 Calin Buhai			 9  13  40.91%
107 Tiberiu Barbu		 9  13  40.91%
109 Arpad Balazs		11  16  40.74%
110 Ansira Dinu			13  19  40.63%
111 Gedo Levente		 4   6  40.00%
111 Petre Matei			 4   6  40.00%
113 Adrian Buzatu		 2   3  40.00%
113 Adrian Lungu		 2   3  40.00%
113 Adrian Zanoschi		 2   3  40.00%
113 Calin Samarghitan		 2   3  40.00%
113 Csaba Longauer		 2   3  40.00%
113 Daniel Onofrei		 2   3  40.00%
113 Dorin Berbecariu		 2   3  40.00%
113 Ionel Ghita			 2   3  40.00%
113 Lucian Bobu			 2   3  40.00%
113 Valentin Ispir		 2   3  40.00%
123 Eliza Heffner		 6  10  37.50%
124 Codrut Cherestes		17  29  36.96%
125 Bianca Dadavi		 4   7  36.36%
125 Calin Siulea		 4   7  36.36%
125 Radu Cristoloveanu		 4   7  36.36%
128 Gabriel_Mircea Ciobanu	17  32  34.69%
129 Razvan Andrei		14  27  34.15%
130 Iulian_Andi Bogaciev	 4   8  33.33%
131 Catalin Sorescu		 3   6  33.33%
132 Dieter Hermann		 2   4  33.33%
132 Gabriel Birzu		 2   4  33.33%
132 Iulian Maftei		 2   4  33.33%
132 Silviu Stroia		 2   4  33.33%
132 Stefan Cobeli		 2   4  33.33%
137 Daniel Titerlea		 1   2  33.33%
137 Razvan Constantin		 1   2  33.33%
137 Sergiu Varan		 1   2  33.33%
140 Jozsef Bedo			 7  15  31.82%
141 Marius Iacob		 5  11  31.25%
142 Augustin Ciobotariu		 3   7  30.00%
143 Liviu Nestor		 2   5  28.57%
144 Ioana Catinean		 3   8  27.27%
145 Tiberiu Longauer		 4  12  25.00%
146 Ovidiu Popescu		 1   3  25.00%
146 Viorel Munteanu		 1   3  25.00%
148 Andreea Pirvu		 1   4  20.00%
148 Horia Paven			 1   4  20.00%
148 Liviu-Stefanita Baiu	 1   4  20.00%
148 Ovidiu Gheorghies		 1   4  20.00%
152 Dan Mardale			 2   9  18.18%
153 Serban Cristescu		 1   5  16.67%
153 Wei Zhang			 1   5  16.67%
155 Laurentiu Frangu		 1   6  14.29%
156 Ionel Mada			 0   1   0.00%
156 Olivian Sorescu		 0   1   0.00%
156 Teodor Suhan		 0   1   0.00%
159 Romulus Moghioros		 0   2   0.00%
160 Cristian Bratu		 0   3   0.00%

Legenda:
V = număr de partide câștigate
P = număr de partide pierdute
Procent = procentul de victorii din numărul total al partidelor disputate

Concursuri luate în considerare:
Heerlen, Heerlen, NL, 9-10 ianuarie 2010
Campionatul National de Veterani, Bucuresti, RO, 23-24 ianuarie 2010
Braila Atari Go club, Braila, RO, 31 ianuarie 2010
MP Radu Baciu, Ighiu, RO, 06-07 feb 2010
Scoala 179, Bucuresti, RO, 13 februarie 2010
Scoala 179, Bucuresti, RO, 20 februarie 2010
Pandanet, Barcelona, ES, 20-21 februarie 2010
Campionatul European de Juniori Sub 18, Sibiu, RO, 5-7 martie 2010
Campionatul European de Juniori Sub 16, Sibiu, RO, 5-7 martie 2010
Campionatul European de Juniori Sub 12, Sibiu, RO, 5-7 martie 2010
Open Sibiu, Sibiu, RO, 6-7 martie 2010
Irish Open, Dublin, IE, 6-7 martie 2010
Cupa Romaniei preliminarii, Braila, RO, 21 martie 2010
Cupa Shusaku, Tg. Mures, RO, 26-28 martie 2010
Cupa Shusaku Junior, Tg. Mures, RO, 26-28 martie 2010
Cupa Romaniei preliminarii, Braila, RO, 27 martie 2010
Pandanet, Paris, FR, 3-5 aprilie 2010
Campionat Juniori sub 12 ani, preliminarii, Bucuresti, RO, 8-9 aprilie 2010
Campionat Juniori sub 10 ani, Bucuresti, RO, 10-11 aprilie 2010
Open Sente, Bucuresti, RO, 10-11 aprilie 2010
Campionat Juniori sub 12 ani, Bucuresti, RO, 10-11 aprilie 2010
Cupa Romaniei preliminarii, Braila, RO, 24 aprilie 2010
Go for Luzern, Luzern, CH, 24-25 aprilie 2010
Cupa Walter Schmidt, Timisoara, RO, 24-25 aprilie 2010
Grenoble, Grenoble, FR, 1 mai 2010
Cupa Romaniei preliminarii, Bucuresti, RO, 1-2 mai 2010
Cupa Romaniei preliminarii, Braila, RO, 2 mai 2010
Cupa Romaniei semifinala, Bucuresti, RO, 8-9 mai 2010
Pandanet, Amsterdam, NL, 13-16 mai 2010
Congresul Balcanic, Mogosoaia, RO, 19-23 mai 2010
Campionatul Elvetiei, Lausanne, CH, 22-24 mai 2010
Cupa Romaniei semifinala, Braila, RO, 29 mai 2010
MP Radu Baciu, Giarmata, RO, 29-30 mai 2010
House of GO, Paris, FR, 30 mai 2010
Cupa Romaniei finala, Pitesti, RO, 4-6 iunie 2010
Open Iasi, Iasi, RO, 12-13 iunie 2010
MP Radu Baciu, Brasov, RO, 26-27 iunie 2010
Utrecht, Utrecht, NL, 26-27 iunie 2010
Campionat International de Juniori sub 10 ani, Bistrita, RO, 9-10 iulie 2010
Campionat International de Juniori sub 14 ani, Bistrita, RO, 9-10 iulie 2010
Campionat International de Juniori sub 18 ani, Bistrita, RO, 9-10 iulie 2010
Campionat Juniori, preliminarii, Bistrita, RO, 11-12 iulie 2010
Campionat Juniori sub 8 ani, Bistrita, RO, 12 iulie 2010
Campionat Juniori sub 18 ani, Bistrita, RO, 12 iulie 2010
Campionatul Mondial de Juniori, Magong, TW, 23-25 iulie 2010
Congresul European de GO, Tampere, FI, 25 iulie – 7 august 2010
Congresul European de GO, weekend, Tampere, FI, 31 iulie – 1 august 2010
MP Radu Baciu, Leghia, RO, 1 august 2010
Cupa Iasului, Iasi, RO, 27-29 august 2010
Open Atari, Braila, RO, 31 august 2010
Campionat Juniori, preliminarii, Braila, RO, 2 septembrie 2010
Campionat Juniori sub 14 ani, Braila, RO, 3 septembrie 2010
Campionat Juniori sub 16 ani, Braila, RO, 4 septembrie 2010
Delft, Delft, NL, 4-5 septembrie 2010
MP Radu Baciu, Timisoara, RO, 11-12 septembrie 2010
Brabantse Go Toernooi, Eindhoven, NL, 25-26 septembrie 2010
Belfast Open, Belfast, IE, 25-26 septembrie 2010
MP Radu Baciu, Oradea, RO, 2-3 octombrie 2010
Turneul International Istanbul, Istanbul, TR, 2-3 octombrie 2010
Pandanet, Pitesti, RO, 9-10 septembrie 2010
Campionatul National pe Echipe, Brasov, RO, 23-24 octombrie 2010
Trofeul Galati, Galati, RO, 30 octombrie 2010
Campionatul National de Tineret, Bucuresti, RO, 30-31 octombrie 2010
Brussels Go Tournament, Brusseles, BE, 30-31 octombrie 2010
Braila sub 16, Braila, RO, 13 noiembrie 2010
Open, Bucuresti, RO, 13-14 noiembrie 2010
Campionatul National, semifinala, Bucuresti, RO, 13-14 noiembrie 2010
Tournoi de Leman, Tour-de-Peilz, CH, 13-14 noiembrie 2010
Braila sub 12, Braila, RO, 20 noiembrie 2010
Cupa Ambasadorului Japoniei, Bucuresti, RO, 26-28 noiembrie 2010
Campionatul National Feminin, Bucuresti, RO, 11-12 decembrie 2010
Shusaku Christmas, Tg. Mures, RO, 18-19 decembrie 2010
Open Galati, Galati, RO, 18 decembrie 2010
Pandanet, Londra, UK, 28-31 decembrie 2010