Pentru detalii referitoare la modul de alcătuire a Clasamentului jucătorilor români de nivel Dan vizitați pagina Clasamente.

Loc  Nume			 V   P Procent
1  Robert Mateescu		 3   0 100.00%
2  Catalin Taranu		45   6  88.24%
3  Cristian Pop			81  20  80.20%
4  Ionel Santa			11   4  73.33%
5  Dragos Bajenaru		27  10  72.97%
6  Lucian Deaconu		13   5  72.22%
7  Mihai_Valentin Serban	57  22  72.15%
8  Mihail_Cristian Viscea	12   5  70.59%
9  Cornel Burzo			64  34  65.31%
10 Theodor Toma			38  21  64.41%
11 Alexandru Farcas		 7   4  63.64%
11 Gabriel Cojanu		 7   4  63.64%
13 Marius Constantinescu	 5   3  62.50%
14 Dan Groza			 6   4  60.00%
15 Daniel Paraschiv		 3   2  60.00%
16 Laura Avram			32  22  59.26%
17 Adelina Sora			23  17  57.50%
18 Petru Oancea			39  29  57.35%
19 Sergiu_Dan Iugulescu		24  18  57.14%
20 Constantin Ghioc		23  18  56.10%
21 Viorel Arsinoaia		14  11  56.00%
22 Florentin Beznea		10   8  55.56%
23 Iulian Toma			21  17  55.26%
24 Lucian Nicolaie		27  22  55.10%
25 Marius Danila		 6   5  54.55%
25 Mihai Lita			 6   5  54.55%
27 Adrian Ghioc			13  11  54.17%
28 Bogdan Dumitrescu		11  10  52.38%
29 Lucretiu Calota		17  16  51.52%
30 Codrin Vasiloanca-Smirnov	19  18  51.35%
31 Liviu Oprisan		11  11  50.00%
32 Bela Nagy			 5   5  50.00%
33 Alexandru Caraivan		 3   3  50.00%
33 Radu Botezat			 3   3  50.00%
33 Valentin Popa		 3   3  50.00%
36 Bogdan Campianu		33  34  49.25%
37 Mihai Milu			33  35  48.53%
38 Lucian Corlan		31  35  46.97%
39 Ion Florescu			 7   8  46.67%
40 Adrian Nedan			 5   6  45.45%
41 Daniel Tir			 7  10  41.18%
42 Florin Pisica		 9  13  40.91%
43 Ion Dobrescu			 2   3  40.00%
43 Mihai Opris			 2   3  40.00%
45 Daniel Cioata		10  16  38.46%
46 Sorin Sora			12  20  37.50%
47 Andrei Armiean		 2   4  33.33%
47 Petre Matei			 2   4  33.33%
49 Andrei Farcas		 1   3  25.00%
50 Alin Badea			 3  10  23.08%
51 Ionut Stochita		 1  12   7.69%

Legenda:
V = număr de partide câștigate
P = număr de partide pierdute
Procent = procentul de victorii din numărul total al partidelor disputate

Concursuri luate în considerare:
Campionatul National de Veterani, Bucuresti, RO, 23-24 ian 2010
Calificari Fujitsu, Internet, , 27-30 ianuarie 2010
Braila Atari Go club, Braila, RO, 31 ian 2010
Trigantius, Cambridge, UK, 20 februarie 2010
Pandanet, Barcelona, ES, 20-21 februarie 2010
Campionatul European de Juniori Sub 18, Sibiu, RO, 5-7 martie 2010
Campionatul European de Juniori Sub 16, Sibiu, RO, 5-7 martie 2010
Open Sibiu, Sibiu, RO, 6-7 martie 2010
Cupa Shusaku, Tg. Mures, RO, 26-28 martie 2010
Pandanet, Paris, FR, 3-5 aprilie 2010
Open Sente, Bucuresti, RO, 10-11 aprilie 2010
Cupa Walter Schmidt, Timisoara, RO, 24-25 aprilie 2010
Cupa Romaniei semifinala, Bucuresti, RO, 8-9 mai 2010
Congresul Balcanic, Mogosoaia, RO, 19-23 mai 2010
Campionatul Mondial de Amatori, Hangzhou, CN, 24-31 mai 2010
Cupa Romaniei semifinala, Braila, RO, 29 mai 2010
MP Radu Baciu, Giarmata, RO, 29-30 mai 2010
Cupa Romaniei finala, Pitesti, RO, 4-6 iunie 2010
MP Radu Baciu, Brasov, RO, 26-27 iunie 2010
Open, Zlutice, CZ, 2-3 iulie 2010
Campionat International de Juniori sub 18 ani, Bistrita, RO, 9-10 iulie 2010
Campionat Juniori, preliminarii, Bistrita, RO, 11-12 iulie 2010
Campionat Juniori sub 18 ani, Bistrita, RO, 12 iulie 2010
Pandanet, Pardubice, CZ, 16-18 iulie 2010
Congresul European de GO, Tampere, FI, 25 iulie – 7 august 2010
Congresul European de GO, weekend, Tampere, FI, 31 iulie – 1 august 2010
Romanian Masters, Iasi, RO, 26-29 august 2010
Cupa Iasului, Iasi, RO, 27-29 august 2010
Open Atari, Braila, RO, 31 august 2010
Campionat Juniori, preliminarii, Braila, RO, 2 septembrie 2010
Campionat Juniori sub 14 ani, Braila, RO, 3 septembrie 2010
Pandanet, Brno, CZ, 3-5 septembrie 2010
Campionat Juniori sub 16 ani, Braila, RO, 4 septembrie 2010
Pandanet, Pitesti, RO, 9-10 septembrie 2010
Kido Cup, Hamburg, DE, 18-19 septembrie 2010
Belfast Open, Belfast, IE, 25-26 septembrie 2010
Turneul International Istanbul, Istanbul, TR, 2-3 octombrie 2010
Cupa Primului Ministru, Changwon, KR, 23-24 octombrie 2010
Campionatul National pe Echipe, Brasov, RO, 23-24 octombrie 2010
Trofeul Galati, Galati, RO, 30 octombrie 2010
Campionatul National de Tineret, Bucuresti, RO, 30-31 octombrie 2010
St. Augustin Open, St. Augustin, DE, 30-31 octombrie 2010
Braila sub 16, Braila, RO, 13 noiembrie 2011
Cupa Consulului Japoniei, Dusseldorf, DE, 13-14 noiembrie 2010
Campionatul National, semifinala, Bucuresti, RO, 13-14 noiembrie 2010
Go to Innovation, Berlin, DE, 19-21 noiembrie 2010
Cupa Ambasadorului Japoniei, Bucuresti, RO, 26-28 noiembrie 2010
Campionatul National, finala, Bucuresti, RO, 3-5 decembrie 2010
Campionatul National Feminin, Bucuresti, RO, 11-12 decembrie 2010
Shusaku Christmas, Tg. Mures, RO, 18-19 decembrie 2010